Hrvaška vs Malta – Poročilo nogometne tekme – 30. marec 2021

Hrvaška je v torek v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2022 premagala Malto s 3: 0. Namestniki drugega polčasa Ivan Perišič, Luka Modrić in Jos and் Breccalo so v torek napadli, da bi ukrotili prekupčevalce.

Rezultat skupine H je podprvaka Hrvaške svetovnega pokala 2018 s treh tekem dvignil na šest točk, Rusi pa so z 2: 1 izgubili proti Slovaški, ki je tretja za Rusijo v golu razlike. .

– Svetovno prvenstvo v nogometu 2022: Kako delujejo svetovne kvalifikacije
– ESPN + Viewer Guide: Bundesliga, Serie A, MLS, FA Cup in še veliko več

Točko ima šesto uvrščena Malta, ki je v prejšnjih krogih obvladala Slovaško z 2: 2.

V prvem polčasu je Hrvaška oblegala malteško območje in ustvarila dve zgodnji priložnosti, Nicola Vlasič je z 10 metrov sprožil široko, v 14. minuti je Mario Basalik zadel vrh prečke.

Modrić in Perišič, ki sta na klopi začela po poskusih na uvodnih dveh tekmah Hrvaške, sta si prizadevala, da bi si izoblikovala linije za dostavo na dom, potem ko ju je po odmoru udaril trener Slotko Talić.

Perišič je prekinil mrtvo točko v 62. minuti, ko je namestnik Borna Barišič podal predložek, potem ko je Modrić v 76. minuti z enajstmetrovko Kierona Novoga izvajal kotov Mislava Arsića.

V 90. minuti je Breccalo s preprostim krožnikom dodal še tretjino, Perišić je očistil levo stran in zadel desno podajo v krilo.

Talik, ki je bil pod pritiskom navijačev in medijev po porazu Hrvaške proti Sloveniji v uvodnem krogu z 1: 0, je dejal, da je bil po prvem polčasu prisiljen predstaviti Modriča in Perišiča.

Hrvaška bi morala pravočasno napredovati do evropskega prvenstva od 11. junija do 11. julija, kjer je v isti ekipi kot Anglija, Škotska in Češka.

READ  Kvalifikacije za svetovno prvenstvo: Obrambni rezultati, Francija pa je pozno udarila v Ukrajino, Hrvaška je premagala Slovaško

“Poskušal sem preliti nekaj sveže krvi v začetni enajsterici, vendar sem moral pripeljati igralce, ki so morali v drugem polčasu nekoliko počivati,” je Talik dejal za hrvaško Novo TV.

“Dobro se zavedam, da ne igramo na nivoju, ki bi ga morali delati. Zdaj se moramo pripraviti na evre. Čaka nas še veliko dela, vendar bomo v času boljših in bolj grenkih ujemanje. “