Hrvaška rokometna reprezentanca U19 je na evropskem prvenstvu 2. mesto!

Vijeran Jaganek Rokulja / Pixel

22. avgust 2021 – Hrvaška rokometna reprezentanca U19 je v nedeljo na evropskem prvenstvu v Vortežu zasedla 2. mesto, v finalu pa je izgubila proti Nemčiji 20:34.

Moška rokometna reprezentanca U19 je v nedeljo ob 17. uri igrala v finalu evropskega prvenstva proti Nemčiji.

Ekipa Grena Ivankovića je imela priložnost postati tretja hrvaška generacija, ki je v kadetski dobi osvojila evropsko zlato, a je proti Nemčiji žal zasedla drugo mesto. Tokrat je bila Nemčija za mlado hrvaško ekipo zelo močna. Čeprav sta bili obe strani večino prvega polčasa enaki, se je prednost Nemčije povečala na +5 pred polčasom in +13 v zadnjih minutah tekme. Končni rezultat je bil 20:34.

Hrvaška se je v polfinale uvrstila v finale z zmago nad Slovenijo 26:22, Nemčija pa se je v finalu uvrstila z zmago nad Španijo ob 31:30 v tesni tekmi. Ti dve reprezentanci sta se srečali že v drugem krogu, ko je bila Nemčija boljša 26:23. Vendar ta tekma za Hrvaško ni bila pomembna, ker so si že zagotovile uvrstitev v polfinale. To je edini poraz, ki ga je Hrvaška doživela na tej tekmi.

Ekipa U19 na Hrvaškem je dvakratna evropska rokometna prvakinja. Prvič je bil ustanovljen leta 2006 v Estoniji pod vodstvom Irfana Smazlogica. Tomakoj je bil izbran za najboljšega igralca prvenstva Downjack, Ivan Besik pa za najboljšega vratarja. Štiri leta kasneje, ko je Hrvaško vodil Silvio Ivantiza, se je zmaga ponovila.

Španija je premagala Slovenijo s 37-28 (17-13) in osvojila bronasto medaljo na 3. mestu.

Arnav Fernandes je z 11 zadetki vodil Španijo, John Curry in Carlos Alvarez pa sta dosegla po 6 tekov. Wit Miklavek je bil s sedmimi goli najboljši strelec Slovenije, šest pa jih je dosegel Andres McCugh.