Hrvaška premaga Slovenijo s 3:0 Nogometne novice

Posledično ima Hrvaška 13 točk na šestih tekmah, pred Rusijo je na gol razliko, potem ko so Rusi premagali Malto z 2:0.

Reuters | , Split, Hrvaška

Hrvaška se je v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo uvrstila na prvo mesto skupine H z golom napadalnega vezista Maria Basalika ob domači zmagi s 3:0 nad sosednjo Slovenijo v torek.

Posledično ima Hrvaška 13 točk na šestih tekmah, pred Rusijo je na gol razliko, potem ko so Rusi premagali Malto z 2:0. Tretjeuvrščena Slovaška je z 2:0 premagala Ciper z devetimi točkami.

Napadalec Marco Liwaja je Hrvaško popeljal v vodstvo v 33. minuti, ko je prestregel vratarju Basiliča Johnu Oblocku s predložka Josipa Juranovića in mimo vratarja Johna Oblocka.

Oblak je dvakrat zavrnil Andreja Grammara, nato pa je Basalić podvojil vodstvo Hrvaške in v 66. minuti prepustil izvrsten nizek strel Evana Peričića in mu dal lahko nalogo pred praznimi vrati.

Nikolaj Vlašić je prekinil tretjo tekmo, ko se je srečal s prečnim skokom z glavo Mislava Orsikina in pomagal podprvaku svetovnega pokala 2018, da se uvrsti na turnir prihodnje leto v Katarju.

Zgodba je bila objavljena v viru Wire Agency brez sprememb v besedilu.