Hrvaška je premagala Slovaško z udarcem Prosovića

Bratislava (Reuters) – Hrvaška je na dobri poti, da se uvrsti na svetovno prvenstvo 2022 v Katarju, vezist Marcelo Prosovic pa je v 86. minuti zadel za zmago Slovaške z 1:0.

Posledično so Hrvati z 10 točkami na petih tekmah zasedli drugo mesto v skupini, zaostali za Rusijo z golom razlike in tri pred tretjeuvrščeno Slovenijo.

Pred tem je v soboto Rusija premagala Ciper z 2:0, Slovenija pa Malto z 1:0. Slovaška je četrta s 6 točkami, sledita ji Malta in Ciper s po 4 točkami.

Hrvaška je pogrešala številne ključne igralce, vključno s kapetanom Luco Modrićem, ki je bil na strani zaradi mišične poškodbe, zaradi njegove odsotnosti pa je njihov srednji red izgledal zmedeno in brez idej.

Vendar je publika prevladovala v uvodnih 30 minutah, Mislav Orsik pa je bril prečko s pilotom s 25 metrov, preden je Milanov screener Antonio Coleg iz neposredne bližine blokiral zadnje zadušitev.

Slovak Vladimir Weiss se je odzval na strel od daleč, Roberta Macka pa je z odlično obrambo zavrnil izstopajoči hrvaški vratar Ivica Ivic, ki je zamenjal poškodovanega Dominica Livakoviča.

Hrvaški selektor Slatko Talić je predstavil Ivana Peričića.

Ko je čas tekel, hrvaški podprvak svetovnega prvenstva 2018 Juraj Kukka ni uspel prebiti, Prosović je v spodnjem kotu prestregel za domačega vratarja Mareka Rodaka.

Da je Hrvaško postavil na voznikov sedež, je Ivošić potegnil še eno odlično obrambo.

Hrvaška se bo na naslednji tekmi pomerila s Slovenijo, Slovaška pa bo v torek razveselila Ciper in rusko vodeno Malto.