Hrvaška je na vrhu lestvice z zmago nad Slovenijo s 3:0 | nogometne novice

Izid je Hrvaški na šestih tekmah dosegel 13 točk, pred Rusijo na gol razliko po zmagi Rusije nad Malto z 2:0.

Reuters | Split, Hrvaška

Hrvaška je bila na vrhu skupine H v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo, potem ko je napadalni vezist Mario Pašalic v torek dosegel gol in poskrbel za še en gol v zmagi nad Slovenijo s 3:0.

Izid je Hrvaški na šestih tekmah dosegel 13 točk, pred Rusijo na gol razliko po zmagi Rusije nad Malto z 2:0. Tretjeuvrščena Slovaška ima po zmagi z 2:0 nad gostovanjem na Cipru devet točk.

In napadalec Marco Levaga je Hrvaško popeljal v vodstvo v 33. minuti, ko je odbito iz bližine zadel mimo vratarja Jana Oblaka, potem ko je zadel vratnico s predložka Josipa Juranovića.

In Oblak je dvakrat zavrnil Andreja Kramarića, preden je Pašalić s strelom v 66. minuti podvojil vodstvo Hrvaške po izvrstni podaji z nogo in nizkem vložku Ivana Perišića, ki mu je pustil preprosto nalogo pred prazno mrežo.

Tretji zadetek je v dodatku dodal Nikola Vlašić, ko se je z glavo srečal s križanjem Mislava Orčića in tako obdržal podprvaka svetovnega pokala 2018 na poti do kvalifikacij za turnir prihodnje leto v Katarju.

Ta zgodba je bila objavljena iz vira tiskovne agencije brez sprememb v besedilu.