Harwood Bellis in Anglija U-21 sta izgubila proti Sloveniji

Cityjev mladinec Taylor Harwood-Bellis je bil kapetan angleške reprezentance, saj se je kvalifikacijska kampanja za evropsko prvenstvo do 21 let končala z 2:1 doma s Slovenijo.

Young Lions Leeja Carsleyja so že osvojili kvalifikacije za finale prihodnje poletje v Gruziji in Romuniji.

Vendar so upali, da bodo svojo kvalifikacijsko kampanjo skupine G zaključili na najvišji ravni na stadionu John Smith v Huddersfieldu.

Namesto golov v obeh prepolovitvah so mladinci Slovenije v kvalifikacijah prvič premagali Anglijo s strelom Camerona Archerja ob poškodbi, ki ni zadostoval za preprečitev poraza.

Slovenija je odlično začela, ko je povedla že po 45 sekundah tekme.

Djid Spence je nehote z glavo prebil vratarja Josefa Borsika, ko je ta poskušal blokirati prosti strel Luke Wisner-Ticica.

Še en prosti strel je Slovenija v 65. minuti podvojila prednost, saj se je Marc Zapokovnik z neposrednim prostim strelom Wisnerja Ticiča vrnil v mrežo.

Angleški mladinci so uživali v veliko ozemlja in posesti, saj se je Jacob Ramsey v prvem polčasu dvakrat približal, Emile Smith-Roe pa je videl, da je gol v drugem polčasu zaletel mimo.

In ko je Archer zadel v sodnikovem dodatku, je bil to grozen zaključek, a Slovenija je bila pri osvojitvi treh točk stabilna.

To je pomenilo, da so Junior Lions sezono končali z osmimi zmagami, enim neodločenim izidom in enim porazom v svoji kvalifikacijski kampanji.

mesto Tommy Doyle In James Makati Oba sta neuporabljena nadomestka.