Hamilton je zmagal v kvalifikacijah z rekordom v 93. krogu

Hamilton je tekmece znova prestrašil in prišel brez težav Rojen le na skupno 93. najboljši izhodiščni položaj v karieri, postavil pa je tudi nov rekord proge, ki zdaj znaša 1: 41,451.

Britanec Lewis Hamilton je očitno tudi na letošnjem svetovnem prvenstvu premočan, saj je zmagal na štirih od šestih dirk.  Hamilton ima 132 točk, drugi Verstappen 95 in tretji Bottas 89. Foto: EPA
Britanec Lewis Hamilton je očitno tudi na letošnjem svetovnem prvenstvu premočan, saj je zmagal na štirih od šestih dirk. Hamilton ima 132 točk, drugi Verstappen 95 in tretji Bottas 89. Foto: EPA

Hamilton je slavil pred soigralcem Finnom Valtterijem Bottasom, tretji čas pa je dosegel Nizozemec Max Verstappen (Red Bull). Iz druge vrste bo v nedeljo štartal Avstralec Daniel, dirka se začne ob 15.10 Ricciardo (Renault), tretjega pa sta danes zasedla Tajski Alexander Albon (Red Bull) in Francoz Esteban Ocon (Renault).

Ferrari nemočen: Leclerc 13., Vettel 14.
Medtem ko je Mercedes še enkrat potrdil svojo premoč v sezoni, so pri Ferrariju doživeli še en slab dan. Kar se je napovedovalo na zadnjem treningu, se je uresničilo v kvalifikacijah, oba dirkača pa sta ostala brez uvrstitve med deseterico ali brez možnosti udeležbe v odločilnem delu kvalifikacij. Na koncu je bil Nemec Sebastian Vettel šele 14., monaški Charles Leclerc pa mesto pred njim.