Hamilton 0-3 Celtic: Otson Edward, Le Griffiths in David Turnbull so premagali ogenj | Nogometne novice

Propadajoči Hamilton je moštvo premagal s 3: 0 in po Keltskem odmoru našel strelske čevlje, da bi Rangerse ohranil v svojih očeh.

Axis je bil brez 10 igralcev s poškodbami ali Covit-19, a na moker in vetrovni boksarski dan v Lanarkshiru so domači v prvem polčasu ostali brez zadetkov.

Vendar je napadalec Hoopsa Otson Edward štiri minute po ponovnem zagonu dosegel zmagovalno kazen, nato pa Lee Griffiths nastavil v 55. minuti.

Vezist David Turnbull je v 74. minuti zadel Neila Lennona za 16 točk za Rangersi v škotskem Premiershipu.

To je bil še en korak k težko pričakovani stari korporativni igri na Ibraxu 2. januarja, čeprav sta imela Celtic in Rangers sredi tedna dvoboja proti Dundee Unitedu in St Mirrenu.

Brian Rice bi bil zadovoljen s svojimi poskusnimi stranskimi napori, zlasti v prvem polčasu.

Slika:
Otson je Edwarda s keltske točke postavil v vodstvo

Vratar Kyle Corley je začel drugoligaški start, da bi nadomestil poškodovanega Ryana Fultona.

Šef Axisa Jamie Hamilton je z Andyjem Winterjem in Charliejem Traffordom ponovno spremenil spremembe.

Za občinstvo sta Nir Pitton in Greg Taylor nastopila kot Diego Luxalt in francoski branilec Christopher Julian.

Griffiths je znova začel z Edwardom in udarni dvojniki so škotskega napadalca Curleyja podrli šele dve minuti in pol kasneje, a je vratar Axisa odlično streljal iz neposredne bližine.

Celtic je imel v najslabših razmerah skoraj popoln nadzor, Pitton pa je z glavo poslal prečko za dva kota Ryana Christieja.

Lee Griffiths je v Hamiltonu dosegel drugega od treh golov Kelta
Slika:
Griffiths je v Hamiltonu dosegel drugega od treh golov Kelta

V 19. minuti je strašni Jeremy Frypong z glavo prečke zadel Griffithsov strel, nekaj minut kasneje pa je 25-metrski strel Gorleyja Griffithsa zadel kot v prečki, ki pa je bil znova močno ubranljen.

READ  Anupam Kher čestita veslačicama Maniki Bhadra in Archana Kamath za zmago na WTT turnirju

V 34. minuti je Edward letel z razdalje 16 metrov, tik pred odmorom, ki ga je Corley prihranil, nizko zapeljal do Turnbulla in nato Edwarda premagal z udarcem Turnbulla.

Hamilton, ki je bil priča zimski stavki s 30 jardov, se je uvrstil na prvo mesto v igri.

Vendar so bila vsa njihova dobra dela razveljavljena, ko je sodnik Dan Robertson presodil, da je branilec Axisa Aaron Martin varal Edwarda, napadalec Hoopsov pa je Gorleyja podrl mimo njegove kazni.

Medtem ko je Corey rešil napor Christieja iz neposredne bližine, se je Celtic sprostil in streljal mimo vratnice Turnbulla.

Griffiths je učinkovito zapečatil točke, potem ko je podal Edwarda v sekundi 16 metrov.

Po naslovu Edwarda s podaje McGregorja je cilj Turnbulla prišel, ko se je vrnil s funkcije, nekdanji vezist Motherwella je črto prečkal z osmih metrov, gledalci pa so odpotovali v zadnje etape.

Kaj so rekli menedžerji …

Šef Hamiltona Brian Rice: “To je sezona za nagrade, kajne? Po mojem mnenju je bila enajstmetrovka premehka. Ampak hej-ho, sodnik jo da.

»Mislim, da se nismo izklopili, mislim, da je bila odločitev gladka, spremenila je igro.

“Celtic je poudaril ta gol. Malo bolje imajo žogo. Za nas je bilo težko.”

Celtic Manager Neil Lennon: “Mislil sem, da smo najboljši, morda jih je bilo v prvem polčasu dva ali tri.

»Odnos in odnos igralcev sta bila na grozljivem igrišču v groznem stanju.

“Bolje kot smo nekaj časa igrali, boljša je bila govorica telesa igralcev, zato je bil za nas čudovit dan in odlične tri točke.

“Vidimo veliko več podobnih sebi. Želim si, da igramo ravno tako dobro.

READ  Chrissy Teigen in John Legend sta izgubila otroka #video

“Želim si, da ustvarimo priložnosti. Danes je bilo več dinamike kot malo prej in v naši igri je bilo več svobode.”

Kaj je naslednje?

Sreda zvečer Hamilton gosti okrožje Rose; Začetek ob 18. uri. Doma je tudi Celtic, ki obišče Dundee United Parkhead; Začetek ob 15. uri.