Goran DRAGIĆ je v polfinalu dobil nasprotnika, obeta se nam SPEKTAKL vseh spektaklov!

Košarkarski ekipi Milwaukee Bucks in Los Angeles Lakers sta se po peti tekmi uvrstili v polfinale severnoameriške konference NBA. Milwaukee je s 118: 104 premagal Orlando Magic in bo v polfinalu vzhoda igral s slovenskim zvezdnikom Goranom Dragićem. Lakersi so po zmagi s 131: 122 izločili Portland Trail Blazers.

Milwaukee je naslednje štiri dobil po porazu na prvi tekmi in v polfinalu vzhodne konference dobil obračun z Miamijem. V peti tekmi je imel nadzor nad dogajanjem na parketu po polčasu, saj ga je dobil za 17 točk. Toda “domači” iz Orlanda, kjer NBA še naprej tekmuje po premoru zaradi koronavirusa, so se v zadnji četrtini približali na le tri točke razlike (96:93).

Vendar najboljša ekipa v rednem delu ni dovolila preobrata in presenečenja. Grški zvezdnik Giannis Antetokounmpo je v zgolj 28 minutah v 17 skokih dosegel 28 točk (imel je težave z osebnimi napakami), Khris Middleton pa 21 točk. Med poraženci je bil znova najboljši strelec Črnogorec Nikola Vučević z 22 točkami.

Dvoboj je s svojim zvezdniškim dvojcem s 4: 1 v zmagah dobil tudi Los Angeles. Anthony Davis se je na koncu ustavil pri 43 točkah, LeBron James pa je ekipi pomagal s triple-double. Dosegel je 36 točk in deset skokov in podaj. Skupaj so zadeli kar 28 od 37 metov. Med poraženci je CJ McCollum brez pomoči poškodovanega Damiana Lillarda dosegel 36 točk, Carmelo Anthony pa 27.

Lakersi še čakajo na nasprotnika v polfinalu konference. Temu so bližje Houston Rockets, ki so v peti tekmi zanesljivo premagali Oklahoma City Thunder. V primeru raket se je Russell Westbrook vrnil po težavah s stegenskimi mišicami. Iz igre je zadel le tri od 13 metov in dosegel sedem točk.

READ  Olimpijske igre 2020 v Tokiu: Richardson se je uvrstil v četrtfinale olimpijskega nogometa v Braziliji

Kljub temu so Rocketsi zanesljivo slavili zmago s 114: 80. Drugi polčas so dobili s 66:35 in so zdaj le še zmaga v polfinalnem obračunu z Lakersi. James Harden je v 28 minutah iz igre zadel 11 od 15 strelov in se ustavil pri 31 točkah, Robert Covington je dodal 22. V Oklahomi ni bilo košarkarjev, Dennis Schröder pa je s klopi prispeval 19 točk.

Dallas Mavericks Luke Dončića bodo danes ob 21.30 brez Kristapsa Porzingisa poskušali izsiliti odločilno sedmo tekmo proti Los Angeles Clippersom. Medtem je razpored tekem v konferenčnem polfinalu vzhoda že znan. Prva tekma med Toronto Raptors in Boston Celticsi bo na sporedu ob 19. uri, prva tekma Dragićevega Miamija proti Milwaukeeju pa v noči na torek.