Goran Dragić je ukradel šov Luki Dončiću v prijateljski zmagi Slovenije nad Hrvaško

Zaključila sta zvezdnik Mavsov Luka Dončić in slovenska reprezentanca Zadnja prijateljska tekma Proti Hrvaški z zmago 94-88.

Dončić je imel svojo najslabšo predstavo na vseh prijateljskih tekmah, saj je izven igrišča napredoval z 2/9 in v 21 minutah dosegel 10 točk, 6 podaj in 5 skokov. V četrti četrtini ni igral.

Hrvaška je predstavila ekipo NBA talentov, vključno z Dariom Šarićem iz Suns, Ivico Zubakom iz Clippersov in Bogdanom Bogdanovićem iz Jazza, ki so združili prevlado v prvem polčasu. Slovenski Nuggets Vlatko Kankar je s 16 točkami v prvem polčasu pomagal zadržati korak. Vendar je bila prava zvezda šova nova pridobitev Chicago Bulls Goran Dragić.

Dragić je vstopil s klopi Slovenije in jo popeljal nazaj, v drugem polčasu pa je dosegel 14 od 19 točk. S to odlično igro v dvorani je imel tudi vrhunec dneva.

Slovenija bo igrala dve tekmi kvalifikacij za evropsko svetovno prvenstvo v nogometu, prva tekma pa bo 25. avgusta proti Estoniji. Druga kvalifikacijska tekma bo proti Nemčiji 28. avgusta.

Po kvalifikacijah bodo začeli ekipno igro na FIBA ​​​​EuroBasket 2022 1. septembra, kar je tudi isti dan kot legenda Mavericks. Dirk Nowitzki se bo upokojil z dresom s številko 14 nemške reprezentance.

+++

Podrobnosti o razporedu Mavsov: najboljši zmenki Luke Dončića za trash talking, dopolnilne tekme in več
Novak Đoković pozdravlja Luko Dončića po prijateljski zmagi Slovenije nad Srbijo

Poiščite več poročanja o Mavericksih v Dallas Morning News tukaj.