Genova se je vrnila po težavah s koronavirusom, Zajc se še ni

V zadnji tekmi 4. kroga Serie A sta se spopadla Verona in Genova Miha Zajc, ki je imel v zadnjem času velike težave s številnimi pozitivnimi testi na koronavirus in je zadnjih nekaj dni preživel v karanteni. Med okuženimi je bil tudi Zajc, ki je bil na zadnjem testu negativen, a tokrat ni bil v postavi. Ekipi sta se razšli brez zadetka in zmagovalca. Po dolgem času se je Josip Iličić prejšnji konec tedna vrnil na zelenice in z Atalanto visoko izgubil proti Napoliju. Milan je po zmagi na milanskem derbiju na prvem mestu.

Cagliari je na nedeljski tekmi Valterja Birse, ki ni bil v postavi, je bil blizu zmage pri Torinu v Parmi Jasmin Kurtić (igral je do 64. minute) z 2: 3 izgubil proti Udineseju.

V soboto je prvič po 11. juliju po natanko 98 dneh in preizkušnji v zasebnem življenju, ki ga je preživel, znova zaigral slovenski nogometni reprezentant Josip Iličić. Z Atalanto je z Napolijem izgubil z 1: 4.

Josip Iličić se je po skoraj sto dneh vrnil v tekmovalni ritem v soboto. Z Atalanto je pri Napoliju zelo izgubil.

Večina je pričakovala, da bo Gian Piero Gasperini Na prvi tekmi po vrnitvi na zelenice je Iličića pustil na klopi. Toda izkušeni Slovenec in eden najboljših igralcev v lanski sezoni na Apeninskem polotoku se je znašel v enajstih najboljših na Papua Gomez v Tobak Zapati. Slovenski zvezdnik je začel v prvi postavi in ​​igral do 63. minute, kar ni veliko vplivalo na igro gostov.

Do tega kroga je vodja moštva Serie A v Neaplju lovil četrto zaporedno zmago, a je bil Napoli že v prvem polčasu na krilih Mehičana. Hirvinga Lausanne je pokazala, da Jojo in družba na stadionu v Sao Paulu nimata kaj iskati. Po polovici tekme je Napoli vodil s 4: 0, v drugem delu pa so gostje iz Bergama prek Belgijca Enako z Lammerso dosegel vsaj častni gol in postavil končni rezultat.

READ  Hamilton (tudi s kančkom sreče) do zmage v Imoli

Milanski derbi vodilnemu Milanu

Zlatan Ibrahimović je odločal milanski derbi.

V Milanu sta se pomerila tudi mestna tekmeca Inter in AC Milan. Zlatan Ibrahimović v prvem polčasu v razmiku štirih minut dvakrat premagal Samirja Handanovića in, kot se je izkazalo, odločil velik derbi. Šved je prvi zadetek dosegel po enajstmetrovki Handanovića, dosegel le odbitek, drugi pa po lepi podaji Rafaela Leaa. Za Inter je dosegel edini gol Romelu Lukaku. AC Milan s štirimi zaporednimi zmagami zdaj kraljuje sam na vrhu razpredelnice.

Na zadnji sobotni tekmi je bil Juventus brez Cristiano Ronaldo, ki je bil zaradi okužbe s koronavirusom v karanteni, se je oddaljil le pri Crotonu (1: 1).

Genoo Miha Zajc obračun z Verono čaka v ponedeljek.