Fulham 0-1 Chelsea: Mason Mount je z 10 moškimi ujel poznega zmagovalca v Fulhamu | Nogometne novice

Poznejša stavka Masona Mounta je Chelseaju prinesla drugo zmago v prvi ligi v sedmih tekmah, ko je s cenjenjem Fulhama z 1: 0 v Craven Cottageu z 10: 0 olajšal pritisk na šefa Franka Lamparda.

Obe strani sta imeli priložnost v prvem polčasu, zadel je prečko Mount in Ivan Cavaliro je pokazal jasen začetek Fulhama, a barva igre se je spremenila tik pred polčasom, ko je bil Anthony Robinson izključen zaradi visokega izziva na Cezarju Asbiliquetti (44).

Chelsea je v drugem polčasu zbral in vlekel, toda Man of the Match je našel mrežo znotraj omejenega polvoleja, ko je Alphonse s podaje očistil šibek udarec Ariole (78) in čakal na zmagovalca.

Sub Timo Werner bi moral pozno zapreti zmago in bi se moral ob koncu zadetka široko vrniti, toda zmaga je pomenila, da bi moral Chelsea napredovati na sedmo mesto, sedem točk Manchester Uniteda, a Fulham je bil na tekmi 18., štiri točke obrambe.

Ocene igralcev

Fulham: Ariola (5), Ted (6), Aina (6), Anderson (6), Adrabio (7), Robinson (4), Reid (6), Anguissa (6), Derkardova-Reid (6), Lukman (7) )), Cavaliro (6)

Subs: Abraham (6), Werner (5), Hudson-Odoi (5)

Chelsea: Mendy (5), Asbiliquetta (6), Diego Silva (7), Rudigar (7), Silva (6), Jorginho (6), Kovačič (6), Mount (8), Zeiss (6), Puličič (5) , Groot (5)

Subs: Onoma (NA), Camara (NA), Brian (NA)

Moški tekme: Mason Mount

Kako je Chelsea prišel do prepotrebne zmage

Chelsea je 13. sezono začel s samo 13 nastopi v prvoligaški ligi – tokrat z Oliverjem Grootom, Christianom Pulisicem in Hakeem Siekom -, vendar Fulhama v prvem polčasu kljub prevladi ni uspelo zlomiti.

Zeche je prisilil Ariolo v spodobno obrambo, slabi naslov Joachima Andersona ga je našel na desni strani kazenskega prostora in Ariola je iz kota zadel z glavo Antonia Rudigerja, a Fulhamov hrbet s petimi preživelimi papriki in Grude se je strinjal.

READ  Angelina Jolie se bo prihodnje leto vrnila v Kambodžo na razstavo Bee Women. Zabavne novice

Robinson in Ademola Lukman sta dobro kombinirala na levi strani, tako da so imeli gostitelji najboljše možnosti v prvem polčasu; Robinson je na kvadrat postavil Kennyja Teda, nato pa na Cavaliro, vendar je napačno presodil poskus zmage z 10 jardov z Edwardom Mendyjem.

Do zadnje faze prvega polčasa sta Robinson in Lukman zmagala v bitki z Aspliquetto, toda ko se je Fulham visoko postavil na levega bočnega kapetana Chelseaja, se je bitka navdušeno končala, pri čemer je sledil naravnost rdeč karton in si prislužil rdeči karton.

Slika:
Anthony Robinson iz Fulhama (desno) je pokazal naravnost rdeč karton za izziv Caesarju Asbiliquetti.

Kljub številčni prednosti je Chelsea v drugi tretjini s težavo našel odmore v obrambi Fulhama in v šestih tekmah dosegel le tri zadetke.

Lampard je spet spremenil svojo sprednjo črto v igro – Tommy se je pridružil Abrahamu Grootu, toda preizkus je trajal le nekaj minut in nadomestil Tima Wernerja Groota – in preden se je Zechejevemu okusnemu križu izognil, je Abraham neprestano trkal na vrata Chelseaja, ko je ostal neoznačen. Abraham in Pulić.

Fulham je prestopil iz mrtve točke in Mendy jim je dal starter na krožniku, ko so šli ven, ne da bi morali dobiti zadnjo podajo Aspiliquette – bil je šibko uničen, vendar je Gavalero blokiral strel, ki se je z Mendyjem vrnil s svojih vrat.

Za vse rezanje in premikanje v sprednji črti Chelsea je bil to redni nosilec začetnega XI, ki je Lombardovi strani omogočil izboljšavo, ki so jo želeli.

Mason je proti Fulhamu ustrelil Mount Chelsea
Slika:

Potem ko je levega križa Bena Silvillea udaril le Ariola, je Mount s 15 jardov nadzoroval spodnji volej v spodnjem kotu, kar je bil drugi prvoligaški cilj v sezoni.

READ  Gaji 70-letni Joži Lesičak nima dlake na jeziku

Chelsea je v zadnjih 15 minutah premierligaških tekem v tej sezoni dosegel 11 golov, več kot katera koli druga stran.

Novice o ekipah

Fulham je pri Ademoli Lukmanu zamenjal moštvo Spurs z 1: 1 namesto nekvalificiranega Rubena Loftusa. Ker Alexander Mitrovic ni bil dovolj velik za klop, so lahko v Croven Cottageu našteli le osem igralcev.

Chelsea je izvedel tri spremembe s strani, ki je pred skoraj petnajstimi dnevi s 3: 1 izgubila proti Manchester Cityju; N’Colo Conte je bil suspendiran, kar pomeni, da je prišel Jorgenho, medtem ko je Antonio Rudiger v osrednji obrambi zamenjal Kurta Zuma, Oliver Grout pa Timo Werner.

Odločeni so bili za uspeh, ki krepi zaupanje, a skrbi so se nadaljevale tudi v zadnjih treh, ko je Werner dosegel ciljno prvoligaško sušo 10 in se ob postanku podal z Ariolo. Nastopi.

Po uhajačem, na široko odprtem začetku sezone si bo trener Scott Parker želel obdržati stran v Premier ligi z obrambnega 78-minutnega obrambnega prikaza.

Redcop: izstopa iz Vinovega hrupa

Mason Mount praznuje po dvigu Chelseaja z 1: 0 pri Fulhamu
Slika:
Mount praznuje po dvigu Chelseaja z 1: 0

Jamie Redcop o Sky Sports:

“Ustavlja hrup zunaj Chelseaja. Vsi so govorili o slabem toku, ki so ga imeli v Premier ligi. Naenkrat je garderoba izvrstno mesto. Slabo je, ko ste bili v garderobi. Pogovarjate se z igralci, počutite se kot menedžer. , Kar ustvarja toliko paranoje, se vam zdi, da so vsi proti vam. Kdo je na vaši strani, kdo ne?

“Danes je naredil dve veliki spremembi, se potrudil za izkušnjo in na koncu je moral ravnati s torbo, da je dosegel pravi rezultat. Desna stran pomaga tudi pri spuščanju desne noge.

“Dva odgovora zanj, v obrambi. Ko imaš čisto sedem, se včasih stvari spremenijo – ali gre za spremembo računalnika ali pripelješ novega igralca. Rudiger je danes skupaj z Diegom Silvo videl pravo partnerstvo. Igrajo proti 10 možem. Vem, toda dobri so, trdni so, slišali bi se, za to se lahko odločite. “

READ  Novi slovenski lastnik Marine Portoriko

Kaj so rekli menedžerji …

Šef Fulhama Scott Parker Sky Sportsu na rdeči karton: “Mislim, da je Anthony razočaran nad spreminjanjem igre in da je ravnovesje agresivnosti. Biti.

“Ali ga želim izbiti iz nas? Ne, ker moramo biti konkurenčni, moramo biti, toda dobri robovi včasih prestopite to mejo, mogoče jo je prestopil danes.”

Predogled slike

3:28

Šef Fulhama Scott Parker je po dobrem boju proti zmanjšanju Chelseaja na 10 moških menil, da je žalostno, če nima nič na svoji strani

V njegovi ekipi: “Do mojih igralcev nisem dobil nič drugega kot občudovanje. Ko sem bil proti ekipi s kakovostno ekipo Chelseaja in v težkih situacijah, je bilo včasih zelo izjemno pokazati zavzetost in način, kako smo igrali.”

Šef Chelseaja Frank Lampard Za smučarske športe Mason Mount: “Mason se je v igri odlično odrezal in si zasluži pohvalo za to, kako smo igrali. Mason je bil takrat v nekoliko globlji vlogi, a je vseeno lahko prišel iz škatle. Toda njegova kakovost je briljantna, njegov pristop je sijajen, zato si to zasluži.”

3:04

Potem ko je Frank Lampard premagal Chelsea z 1: 0 proti Fulhamu, je Masonu Mountu čestital za zmago na turnirju

O Timu Wernerju: “Mislim, da je normalno. Če ne dosežeš tako dobro, kot bi si želel, so to cilji, ki sem jih večkrat videl. Tako je šel in zabil njegov kruh in maslo. Enostavno se zgodi, da mora še naprej delati, to je edina pot.” Če bi bil strelec golov, bi bili vsi zraven.

V izjemni zmagi: “Le če bomo to podprli, bo nocoj dobro. Ves čas ponavljam, da vemo, da obstajajo novi igralci, vemo, da poskušamo najti rešitve, kako igramo, vendar moramo dobiti točke, ker smo Chelsea. “

Izberite statistiko

• Zmaga Chelseaja je končala tri zaporedne poraze v Premier ligi na gostovanju. To je četrta oddaljena ekipa Bluesov v tej sezoni po zadnji sezoni.
  • Chelsea ima danes 21 strelov proti Fulhamu, v tekmah Premier League je v tej sezoni uspel le še West Bromu (22) in Leedsu (23).
  • Z zmagovalcem je Mason Mount v igri ustvaril sedem priložnosti – igralec Chelseaja je v tej sezoni skupaj osvojil več na ligaški tekmi (Mount 7 proti Leedsu).

Kaj je naslednje?

Fulham zdaj v sredo ob 20. uri v Premier ligi gosti Manchester United, v četrtem krogu pokala FA pa bo v nedeljo ob 14.30 gostil Burnley.

Torek, 19. januarja ob 20:00.

Kick ob 20:15.

Chelsea odpotuje v Leicester v Premier League v torek zvečer, v živo v Premier League Sky Sports ob 20.15, preden bo v nedeljo popoldne gostil Luton v četrtem krogu FA Cup.