Francozi so v ponovitvi finala SP znova boljši od Hrvatov, Ronaldo je presegel mejo 100 golov

Na zadnjih tekmah drugega kroga nogometne lige narodov sta Francija in Hrvaška v Parizu igrali derbije. V ponovitvi velikega finala svetovnega prvenstva v Rusiji so bili galski petelini spet boljši (4: 2). Gostje so povedli, a so Francozi pred odmorom uspeli rezultat obrniti. Evropski prvak Portugalska je v ligi A gostila Švedsko in zmagala z 2: 0, Belgijci so Islandce odpravili s 5: 1, Danci in Angleži pa z 0: 0.

Tekma na Stade de France se je končala z enakim izidom kot finale svetovnega pokala 2018 v Moskvi.FOTOGRAFIJE: AP

Nogometaši Lige narodov so odigrali zadnje tekme 2. kroga. Evropski prvak Portugalska je v ligi A gostil Švedsko in zmagal z 2: 0. Gostje so prvič navijali v 45. minuti, koCristiano Ronaldozadetek iz prostega strela. To je bil njegov stoti gol v reprezentanci. Švedi so izostali v 44. minuti Gustava Svenssona. V 72. minuti je Ronaldo k svojemu strelcu dodal še 2: 0. Francozi so gostili Hrvate. Povedli so v 16. minuti z zadetkom Dejan Lovren, in ustvarili so preobrat Antoine Griezmann v 31. minuti in Dominik Livakovićz avtogolom ob koncu prvega polčasa. Za Griezmanna je bil to 31. gol izbrane vrste, s čimer je bil izenačen na petem mestu Zinedine Zidane. So tik pred njimi Thierry Henry (51),Michel Platini (41), Olivier Giroud (40) vDavid Trezeguet(34).Josip Brekalo je v 55. minuti pripeljal Hrvate do novega izenačenja, a ga je Dayot upamecano v 65. minuti zadel za novo vodstvo Francozov. Giroud je v 77. minuti z enajstmetrovke dosegel svoj 40. reprezentančni gol. Portugalci in Francozi imajo v tej skupini po dve zmagi.

Omogočite piškotke družabnih omrežij za ogled vsebine iz socialnih omrežij. Omogoči piškotke

READ  Norveška ženska rokometna reprezentanca je bila kaznovana zaradi nošenja kratkih hlač namesto spodnjega dela bikinija

V skupini 2 so Belgijci premagali Islandijo. Axel Witsel (13.),Michy Batshuayi(17., 69.), Posuši Mertesa (50.) v Jeremy Doku (80.) so bili strelci Belgije, ki ima po dveh krogih dve zmagi. Danci pa so gostili Angleže in se z njimi razšli brez zadetka. V ligi C je Luksemburg v skupini 1 izgubil proti Črni gori z 0: 1, Ciper pa je z enakim rezultatom izgubil proti Azerbajdžanu. V skupini 2 je Armenija z 2: 0 premagala Estonijo, Gruzija in Severna Makedonija pa z 1: 1. V ligi D in skupini 2 je San Marino z Lihtenštajnom izgubil z 0: 2.