Francija, Rusija, Hrvaška in Norveška ohranjajo 100-odstotni rekord v Euro 2020

Olimpijska prvakinja Rusija in obrambna evropska prvakinja Francija sta s kratkimi zmagami začeli drugi skupinski del evropskega prvenstva v rokometu na Danskem.

Oba sta v skupini 1 pri Herningu, oba na robu izgube 100-odstotnega rekorda.

V nekem trenutku je v drugem polčasu Francija vodila Španijo s šestimi goli, a so se Španci borili in izgubili le 26-25.

Z 21 sekundami preostale Španija je to spremenila v točkovanje, Francija pa je nadaljevala.

Carmen Martin je v neuspelem poskusu dosegla devet golov in je zdaj tretja na lestvici najboljših evropskih prvakov.

Rusija je podobno premagala črnogorski boj na šest točk in zmagala s 24: 23.

V odmoru je bilo 13-13, v 50. minuti pa 20-20, vendar so štirje neodgovorjeni zadetki vodili Rusijo s 24-20 in uspeli ujeti dominantne olimpijske prvake in zmago podprvaka leta 2018.

Zmagovalne točke v zgodnjem skupinskem delu se prenašajo na napredovalne strani, kar pomeni, da sta Rusija in Francija v novem krogu na treh točkah iz treh tekem.

Nora Mark je na tekmi dosegla 30 najboljših golov © Getty Images

V skupini 2 v Goldingu sta tudi Hrvaška in Norveška ohranili 100-odstotni rekord.

Sedem golov Valentine Blažević je Romuniji na Hrvaškem pomagalo premagati Romunijo s 25: 20.

Pozneje je Nora Mark dosegla osem voženj, ko je Norveška z 32-25 premagala svetovne prvakinje Nizozemsko.

Mark je s 30 goli vodilni strelec turnirja.

Ker imata Norveška in Hrvaška po šest točk iz treh tekem, imajo Nizozemci dve in jim grozi izpad, Romunija – četrta v letu 2018 – pa trenutno nima pomena.

Francija in Rusija se jutri srečata v revanši finala 2018, gostiteljica Danska pa se bo pomerila s Švedsko.