Francija, ki je Nizozemsko in Ukrajino osupnila Turčija

Nizozemska je v sredo v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2022 izgubila s Turčijo s 4: 2, medtem ko je prevladujočo Francijo Ukrajina zajela kljub odličnemu golu Antoinea Griezmanna in Belgiji, ki je od zadaj prišla do Walesa.

Evropski prvak Portugalska je z 1: 0 premagala Azerbajdžan, a je podprvakinja svetovnega pokala Hrvaška leta 2018 z 1: 0 izgubila proti Sloveniji, ko so začele svoj poskus uvrstitve v finale v Katarju.

V Istanbulu je Turčija z dvema goloma Brooke Yilmas in stavko Hakana Calhanokluja povedla s 3: 0, Dave Klaassen in Luke de Jong pa Nizozemcu Franka de Boerja.

Yilmasov fantastični prosti strel mu je dal hat-trick, Turčija pa je zaznamovala ključno zmago na dvoboju med favoritoma za uvrstitev v skupino G.

“Bila je zelo razočarajoča odločitev, takšna, kot je nastala,” je De Boer dejal za NOS TV.

Poraz je strašen začetek kampanje Nizozemske, ki se ni uvrstila na EP 2016 ali 2018, vendar je letošnje leto ena izmed zanimivih strani pred finalom Euro 2020.

Francija je v državi de France remizirala z Ukrajino z 1: 1.

Griezmann je izvrstno streljal izven kazenskega prostora v zgornji kot in se z 34. mestom uvrstil na četrto mesto Francoskih vratarjev vseh časov z Davidom Tresquetom. Toda Bresnel Kimbebe potegne ukrajinsko raven pred uro po svojem spletu.

Branilec Paris Saint-Germaina je imel pozno priložnost za popravke, a se je preblizu vratarju Georgeu Bushu.

“Proti tem nasprotnikom potrebujemo večjo natančnost in gibanje,” je za TF1 dejal trener Francije Didier Deschamps. “Kvalifikacija ni dolga razdalja in dolga, mirna reka, še nikoli ni bila.”

Druga tekma skupine D se je končala z neodločenim izidom 2: 2 med Finsko in Bosno in Hercegovino, pri čemer je ekipa Buki dvakrat mrežila Fince v Helsinkih.

READ  Kanšana Ranaut pravi, da Akshay Kumar na skrivaj hvali dalajlamo zaradi "filmskega mafijskega terorizma"

“V ustih mi je pustil slab okus,” je dejal Bookie. “Nismo mogli dobiti treh točk.”

Belgija vidi Wales

Prva številka Belgije je sprva zaostajala proti Walesu, a se je znova borila za premagovanje nasprotnikov s 3: 1.

Harry Wilson je pri Lewandowskem dosegel vrhunsko odpiranje 10. minute za Wales, Kevin de Bruyne in Thorgan Hazard pa sta mrežo spustila šest minut pozneje, da bi pol ure prej izpostavila gostitelje.

Romelu Lukaku, rekordni strelec Belgije, je občasno zaključil z enajstmetrovko v 17 minutah, ko so se Rdeči hudiči maščevali za četrtletje Walesa na Euro 2016 – zadnji poraz.

“Pomembno je, da začnete uspeh doma,” je dejal krilni igralec Thorgen Harm. »Vedno je pomembno, da začneš s kvalifikacijami. V prvih 15 minutah nas je bilo malo strah. “

Možje Roberta Martineza so v skupini E za Češko končali na drugem mestu, kjer so na nevtralnem terenu na Poljskem s 6: 2 premagali Estonijo, hat-trick je dosegel vezist West Hama Tomas Suzek.

Portugalska se je z obrambnim naslovom na Euro 2020 pozneje letos pomerila na uvodni tekmi skupine A proti Azerbajdžanu v Torinu.

Kljub 102 mednarodnim golom Cristiana Ronalda avtogol Maxima Medvedeva le devet minut pred polčasom ni uspel zapolniti zaostanka na 109. rekordu Iranca Ali Daija.

“Takrat smo to preprosto opazili. Morali smo izboljšati končano, a zmagali smo z lastnim golom, vendar smo si zaslužili več točk, «je po svoji 50. zmagi na 80 tekmah dejal portugalski trener Fernando Santos.

Portugalski moštveni tekmeci Srbija so s 3: 2 premagali Republiko Irsko, Aleksander Mitrovič pa je s klopi prišel v drugo polovico.

„Človekove pravice na terenu in zunaj njega“

Norveška zvezdnika Erling Brad Hollande in Martin Odegard sta nosila majice s sloganom “Človekove pravice, zunaj terena” v podporo delavcem migrantom, ki so v finalu leta 2022 v Katarju gradili stadione svetovnega pokala.

READ  Razpored tekem, najnovejši rezultati in kako gledati na televiziji v Veliki Britaniji

Ko so pred zmago v Gibraltarju na Nizozemskem s 3: 0 igrale državne himne, je državni kapetan Odeguard in igralci moštev nosil majice.

V skupini G Skandinavci sedijo pred Turki.

Sicer je Rusija, četrtfinalistka na tleh leta 2018, na Malti zmagala s 3: 1.

V skupini H je Hrvaška premagala Slovenijo z uvodnim golom Sandyja Lowricka.