Francija 2:0 Wales ženske: Ekipa Gemme Granger je doživela prvi poraz ob rdečem kartonu v kvalifikacijskem krogu za svetovno prvenstvo.

Wales Gemme Granger je v prvi tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2023 premagal Wales z 2:0.

Obramba Walesa je bila večino obračuna zunaj presenetljiva, a so gostitelji v protinapadu dosegli dva zadetka.

Čeprav je Wales skoraj v uvodnem polčasu razočaral peto igralko sveta, je prvi zadetek dosegel, ko se je Delphine Cascarino spustila po desni strani, nato pa je sledil prečke Katidio Diani. Laura O’Sullivan je zadela v izdihljajih prvega polčasa.

Najboljšo priložnost na tekmi je Walesu dal Jess Fishlock, ki se je bližal koncu, ko je njegov strel zadel vratnico, v 30 sekundah pa je Francija po zaslugi Selme Pacha izvedla še en nevaren protinapad. Fishlock strel.

Napadalec Walesa Kaylee Green je po dvakratnem kartonu prejel rdeči karton, a stvari niso pomagale, ko je v 20 minutah zapustil svojo ekipo z 10 igralci. Green je to že drugič prejel dvakrat rumeni karton na tekmi med kampanjo, zdaj pa bo izpustil povratno tekmo aprila.

Kljub porazu Walesa so se lahko domov odpravili z dvignjenimi glavami, vseskozi potiskali boljšo državo in skoraj izenačili, ko so morali skoraj četrtino tekme soočiti z rdečim kartonom. Ekipa Gringer, ki je prejšnji petek zmagala proti Grčiji s 5:0, je brez strahu pred izzivom in napadom uživala v številnih priložnostih za izenačenje, ko je Francija povedla z golom.

Da bi Gary Jones obvladal ofsajd z dvema jardoma do konca, bo Walesu odpuščeno, ker je ustavil pozitiven trenutek Walesa in doživel zelo dvomljivo odločitev. Zaradi pomanjkanja VAR v teh kvalifikacijskih krogih je malo verjetno, da bo popravljen.

Francija je zdaj v skupini I pet točk manjka, Wales pa je drugi in je na poti za vsaj eno mesto v končnici s štirimi krogi kvalifikacij, naslednji dvoboj s Francijo, vendar na domačih tleh, bo aprila. Grčija se je izenačila s Slovenijo, kar je največji izziv Walesa za drugo mesto, in je v torek zvečer pozdravila Wales s tremi točkami.

READ  Luca Dončić razkriva najnovejšo lestvico FIBA ​​in pomeni največji napredek v Sloveniji | NBA.com Indija

Francija: Peyraud-Magnin, Périsset, De Almeida, Tounkara, Morroni, Toletti, Bilbault, Geyoro, Diani, Katoto, Cascarino.

Wales: O’Sullivan, Morgan, Evans, Lott, Roberts, Ingle (glavni), James, Fishlock, Harding, Jones, Green.

sodnik: Ileana Elena Demetrescu (Romunija)