Finska Ženske 0-3 Nemčija Ženske: zmagovalke skupine B so končale s 100-odstotnim rezultatom po izčrpni zmagi | Nogometne novice

Alexandra Popp se je vrnila med strelce, ko je Nemčija zaključila svoje skupinske tekme na Euru 2022 z zmago nad Finsko s 3:0 na stadionu MK.

Osemkratne prvakinje, ki so premagale Dansko s 4:0 in Španijo z 2:0 ter se kot zmagovalke skupine B uvrstile v četrtfinale, so neuspešno poskušale zadeti gol, preden je Sophia Kleinhern povedla v 40. minuti. naslov.

Kapetan Nemčije Pop je nadaljeval niz doseganja zadetkov v svoji prvi evropski kampanji – zadnji dve izdaji je izpustil zaradi poškodbe – in podvojil prednost z glavo v 48. minuti, tako da je 31-letnik dosegel tri zadetke na treh tekmah. .

Nadomestna Nicole Anyomi je dodala tretjino za ekipo Martine Voss-Decklenburg.

Medtem ko je Nemčija naslednja v zadnjem osmem dvoboju proti Avstriji v Brentfordu v četrtek, je Finska Anne Signul že pred to tekmo potrdila izpad s turnirja, saj je pred tem izgubila brez točke v svojem imenu v porazu s 4:1 proti Španija. In 1-0 proti Danski.

Prvi poskus na tekmi se je zgodil v prvi minuti, ko je Bob zadel z glavo – in to je dalo ton večjemu delu prvega polčasa, ko je Nemčija beležila posest in poskušala po golu, ne da bi dosegla preboj.

Sarah Tabritz je poslala mimo, Katrina Talaslati, Kleinhern in Giulia Quinn so vsaka zadelle še po en strel, Bob pa je žogo poslal tik ob bližnjo vratnico, ko je naletel na predložek z zunanjim delom kopačke.

Slika:
Alexandra Popp je dosegla svoj tretji gol na toliko tekmah na Euru 2022, ko je Nemčija premagala Finsko s 3:0.

Potem ko se je Talaslahti spopadel z udarcem Svenje Huth in Marine Hegering z razdalje, je bilo videti, da bo Finska uspela prekiniti pravila.

READ  Horoskop za nedeljo, 6. decembra

Toda pritisk Nemčije se je končno obrestoval, Quinn je zadel z desne strani, Kleinhern pa je brez oznak zadel z glavo iz neposredne bližine.

Tri minute po odmoru so dosegli še en zadetek, ko je zamenjava ob polčasu Kathryn-Julia Hendrich podala predložek, Bob pa je z glavo zadel mrežo.

To so bili trije goli z glavo v skupini za možakarja iz Wolfsburga, ki se ni le vrnil v igrišče, potem ko je bil zaradi poškodbe izključen na evrih 2013 in 2017, ampak se je vrnil v igrišča šele pred kratkim po skoraj letu dni na stranskem tiru. Leto zaradi težav s kolenom.

Anyomi, še en igralec, ki je nastopil ob polčasu, je v 63. minuti premagal Dalasalatija in povišal na 3:0.

Nemčija je dosegla svojo četrto zmago s štirimi minutami rednega dela, ko je druga zamenjava, Laura Freikong, videla, da je Talaslahtijeva odbila njen strel.

Kaj je naslednje?

Nemčija se bo v četrtek na drugem četrtfinalu Eura 2022 na Brentford Community Stadium pomerila z Avstrijo; Začetek ob 20. uri.

Spremljajte Euro 2022 prek Sky Sports

To poletje na Sky Sports in Sky Sports News spremljajte najnovejše novice z Eura 2022.

Voditeljica Sky Sports WSL Caroline Barker bo gostila skupaj z Jessico Creighton in Kylom Walkerjem. Medtem bodo Karen Carney, Sue Smith, Courtney Sweetman-Kirk in Laura Bassett analizirale tekmo.

Pridružili se jim bosta izkušena angleška vratarka Karen Bardsley in branilka Manchester Cityja Esme Morgan.

Strokovnjaki in voditelji bodo delali iz mobilnega predstavitvenega avtobusa Sky Sports Women’s Euro 2022, ki bo spremljal ekipo Sky Sports News do različnih stadionov, kjer bodo potekale tekme.

Poleg tega bo Sky Sports Essential Football Podcast od 21. junija za turnir preimenovan v Sky Sports Women’s Euro Podcast. Voditelja bosta Charlotte Marsh in Anton Doluy, vseboval pa bo ekskluzivne novice in intervjuje z igralci poleg močnega programa okoli turnirja.

READ  HBO Max pripravljen na Nizozemsko, Portugalsko in druge, saj se streamer širi v Evropi - TBI Vision

Euro 2022: Skupine …

Skupina A: Anglija, Avstrija, Norveška, Severna Irska

Skupina B: Nemčija, Danska, Španija, Finska

Skupina C: Nizozemska, Švedska, Portugalska, Švica

Skupina D: Francija, Italija, Belgija, Islandija