Z veseljem objavljamo vrstni red za polfinale Pesmi Evrovizije 2023 v Liverpoolu 9. maja oziroma četrtek, 11. maja.
Prvi polfinale – torek, 9. maj 2023
1. 🇳🇴 Norveška | Alessandra – kraljica kraljev
2. 🇲🇹 Malta | The Busker – Dance (Our Own Party)
3. 🇷🇸 Srbija | Luke Black – Samo Mi Se Spawa
4. 🇱🇻 Latvija | Nenadne luči – Aija
5. 🇵🇹 Portugalska | Mimicot – I Corazo
6. 🇮🇪 Irska | Divja mladina – mi smo eno
7. 🇭🇷 Hrvaška | Let 3 – Stric ŠČ!
8. 🇨🇭 Švica | Remo Forer – vodna pištola
9. 🇮🇱 Izrael | Noah Grell – Samorog
10. 🇲🇩 Moldavija | Pasha Barfeni – Sorele Shi Luna
11. 🇸🇪 Švedska | Lorraine – zelena
12. 🇦🇿 Azerbajdžan | TuralTuranX – Povej mi več
13. 🇨🇿 Češka | Vesna – Sestrina krona
14. 🇳🇱 Nizozemska | Mia Nicolai & Dianne Cooper – Burning Daylight
15. 🇫🇮 Finska | Käärijä – Cha Cha Cha
Glasovanje v prvem polfinalu…
🇫🇷 Francija
🇩🇪 Nemčija
🇮🇹 Italija
Drugi polfinale – četrtek, 11. maj 2023
1. 🇩🇰 Danska | Reilly – Breaking My Heart
2. 🇦🇲 Armenija | Lepotica – bodoči ljubimec
3. 🇷🇴 Romunija | Theodore Andre – TGD (Off and On)
4. 🇪🇪 Estonija | Alika – Mostovi
5. 🇧🇪 Belgija | Gustaf – Zaradi tebe
6. 🇨🇾 Ciper | Andrew Lambrew – Zlomi zlomljeno srce
7. 🇮🇸 Islandija | Dilja – Šakti
8. 🇬🇷 Grčija | Victor Vernikos – Kaj pravijo
9. 🇵🇱 Poljska | Blanca – Solo
10. 🇸🇮 Slovenija | Joker Out – Carpe Diem
11. 🇬🇪 Gruzija | Bi-echo
12. 🇸🇲 San Marino | Piqued Jacks – Kot žival
13. 🇦🇹 Avstrija | Thea & Salena – Kdo je Edgar?
14. 🇦🇱 Albanija | Albina & Familja Kelmendi – Duje
15. 🇱🇹 Litva | Monika Linkytė – Ostani
16. 🇦🇺 Avstralija | Voyager – Obljuba
Glasovanje v drugem polfinalu…
🇪🇸 Španija
🇺🇦 Ukrajina (prvaki)
🇬🇧 Združeno kraljestvo (gostitelji)
Januarja so sodelujoče države naključno izžrebane v prvo ali drugo polovico prvega ali drugega polfinala; Vrstni redi temeljijo na tem žrebanju kvot in so razvrščeni po producentih, da ustvarijo čim bolj vznemirljive oddaje.
Pet velikih (Francija, Nemčija, Španija, Italija in država gostiteljica Združeno kraljestvo) skupaj z branilci naslova Ukrajino ne bodo sodelovali v nobenem od polfinalov, vendar bo njihovo domače občinstvo lahko glasovalo v enem od njih. .
Po drugem polfinalu in vseh potrjenih kvalifikacijah bodo producenti v zgodnjih jutranjih urah v petek, 12. maja, odločili o vrstnem redu velikega finala. Vodji delegacij Združenega kraljestva (kot gostiteljice) in Ukrajine (kot prvakinje) sta naključno izžrebali svoji mesti na srečanju. Ukrajina bo nastopila od 19., Združeno kraljestvo pa bo nastop zaključilo 26.
Poslušajte vseh 37 pesmi tekmovanja za pesem Evrovizije na svoj najljubši način Storitve pretakanjaOglejte si uradne glasbene videe na našem YouTube kanalu:
Ne pozabite se prijaviti na uradno tekmovanje za pesem Evrovizije Glasilonaročnina Uradni podcastIn sledite nam Omrežna luč, Instagram, Tik Tok, Twitter in Facebook – Za zabavo in posodobitve.