Evropska turneja: Tottenham je premagal slovensko Mouro, West Ham napreduje

Tottenham, ki ima deset igralcev, je prejel pozni gol in v četrtek izgubil proti slovenski NS Mouri v ligi Europa z 2:1, zaradi česar londonski klub tvega izključitev s turnirja.

Amadej Maroša je za Mora v štirih minutah dodatka zadel v Mariboru, ki je z volejem zaključil hiter protinapad. To je bil velik udarec za novega trenerja Tottenhama Antonia Conteja, čigar ekipa mora zdaj verjetno v zadnjem krogu premagati Rennes, ki je zmagal v skupini, da bi imela priložnost za napredovanje.

Conte je dejal: “To je velika izguba za nas. Predstava je bila slaba. Vemo, da nas čaka veliko dela. Nismo bili slabi samo tehnično in taktično, ampak tudi psihično. Potreboval bo nekaj časa, da se Tottenham vrne. “

Leicester Rodgers se izključuje iz službe Manchester Uniteda

V istem tekmovanju je ekipa AS Roma pod vodstvom Joseja Mourinha premagala Zoryo Luhanske s 4:0 na stadionu Olimpico in ostala v konkurenci za prvo mesto v skupini C.

V naslednji krog so se uvrstili še LASK, Gent in Alkmaar.

V evropski ligi je West Ham osvojil prvo mesto v skupini H s tekmo in dosegel zmago z 2:0 nad Dunajskim Rapidom. Bayer Leverkusen se je prav tako odločil za uvrstitev v osmino finala, potem ko se je vrnil iz zaostanka z 2:1 in v skupini G premagal Celtic s 3:2.

Nikola Vlašić iz West Hama se (levo) bori za žogo s Filipom Stojkovičem iz dunajskega Rapida na tekmi evropske lige. – AP

Svojo skupino je zmagal tudi Monako.

Samo osem zmagovalcev skupin gre neposredno v osmino finala – drugouvrščeni vstopijo v končnico z osmimi ekipami, ki so v skupinah lige prvakov zasedle tretje mesto.

Evropske lige: Klubi odpuščajo

READ  Upravitelj leta 2020 je Enzo Smrekar

Podoben sistem deluje tudi pri tretjeuvrščenih ekipah evropske lige, ki so izpadle v Evropsko konferenčno ligo.

Evropska konferenčna liga

Mora je izgubil prve štiri tekme v skupini, a je povedl v 11. minuti, ko je v mrežo zadel Tommy Horvat. Tottenham, eden glavnih favoritov za zmago v prvi izvedbi tekmovanja, je v 32. minuti z drugim rumenim kartonom izključil Ryana Sessegnona.

Harry Kane je iz tesnega kota izenačil v 72. minuti, toda Spurs je nato dal Mouri priložnost za reakcijo v zadnjih sekundah.

Rennes je zmagal v skupini G z 11 točkami, potem ko je remiziral s 3:3 z Vitessejem Arnhemom, ki se je izenačil s Tottenhamom s sedmimi točkami.

Kratko poročilo UEFA Lige prvakov: Evropske sile so se pridružile Sportingu v osmini finala

Cyriel Dessers je v sodnikovem dodatku dosegel svoj drugi gol in zagotovil remi za Feyenoord z 2:2 v praški Slaviji, kar je bilo dovolj, da je nizozemska ekipa končala na prvem mestu v skupini E.

Kopenhagen je bil na vrhu skupine F, potem ko je s 4:0 premagal Lincoln Red Imps iz Gibraltarja.

Zadetki v prvem polčasu Carlesa Pereza in Nicola Zaniola so Romi omogočili odmor v prvem polčasu, preden je Jordan Veritot zgrešil zlato priložnost za 3:0 iz enajstmetrovke, drugo zaporedno enajstmetrovko, ki jo je ubranil po eni proti Juventusu. Tammy Abraham je pri drugem golu dodala še dva zadetka, od tega enega z udarcem z glavo.

Vodja skupine Bodo/Glimt iz Norveške je premagal sofijski CSKA z 2:0 in osvojil prvo mesto s točko prednosti pred Romo.

LASK je premagal gostitelja Maccabi Tel Aviv z 1:0 v tekmi, v kateri je bila skupina A odločilna za zmagovalca.

Gent je osvojil prvo mesto v skupini B kljub porazu pri Anorthosisu z 1:0 po porazu Partizana z 1:0 na gostovanju pri Vlori.

READ  bne IntelliNews - Slovenija je med drugim valom epidemije poročala o manjšem padcu BDP

Alkmaar je četrti niz dobil po remiziranju s češkim Jabloncem z 1:1.

Chelsea x Juventus: Chelsea je premagal Juventus s 4:0 in se uvrstil v osmino finala lige prvakov

evropska liga

Napadalec West Hama Andriy Yarmolenko je v 40. minuti na Dunaju zadel z glavo, kapetan Mark Noble pa je v prvem polčasu v sodnikovem dodatku streljal enajstmetrovko, da je West Ham prevzel nadzor. West Ham vodi v skupini H s 13 točkami in šest točk zaostanka za zagrebškim Dinamom.

Celtic je bil v prednosti, dokler ni Robert Andrich v 82. minuti dosegel svoj drugi gol za Leverkusen, Moussa Diaby pa je žogo z roba kazenskega prostora zadel mimo vratarja Joeja Harta in v 87. minuti s podaje mladega napadalnega vezista Floriana Wirtza zmagal.

Betis si je zagotovil nastop v končnici v isti skupini G, potem ko je premagal Ferencvaros z 2:0.

Leicester je ostal na poti do zmage v tretjem nizu, potem ko je v tekmi, na kateri so se poljski navijači spopadli s policijo na tribunah, s 3:1 premagal Legio Varšavo.

V prvem polčasu so za Leicester zadeli Patson Dhaka, James Madison in Wilfred Ndidi.

Maher Emreli je z 2:0 zgrešil enajstmetrovko za Legio, preden je Filip Mladenović znižal vodstvo gostiteljev na 2:1.

Leicester ima eno točko prednosti pred Spartakom iz Moskve in Neapljem, v zadnjem krogu pa igra za italijanski klub.

Monaco je drugi niz dobil po zaslugi zmage nad Real Sociedadom z 2:1 in v prvem polčasu vse tri zadetke dosegel v 10 minutah.

Alexander Isaacs se je na uvodno tekmo Monaca odzval prek Kevina Vollanda, preden je Youssouf Fofana zapečatil zmago.

Lyon se je že uvrstil v naslednji krog in dosegel pet od petih zmag z zmago s 3:1 v gosteh pri Brondbyju v skupini A.

READ  Jutranji naslovi za Slovenijo: nedelja, 3. oktober 2021

Rangers je na prvi tekmi Giovannija van Bronckhorsta zmagal z 2:0 nad praško Sparto na drugem mestu v skupini.

Iz skupine E sta se v končnico uvrstila Galatasaray in Lazio. Turška reprezentanca je premagala Olympique Marseille s 4-2, Lazio pa Lokomotivo iz Moskve s 3-0.