Emma Raducano se uči tekmovati na Slovenia Open, Britanka pa je občutno padla na lestvici | tenis | šport

Emma Raducano se uči tekmovati na Slovenia Open, Britanka pa je občutno padla na lestvici |  tenis |  šport

Emma Radukano je dobila prvo nasprotnico na OP Slovenije, potem ko je po predčasnem izpadu v New Yorku padla na 83. mesto na lestvici. Prvakinja OP ZDA iz leta 2021 je letos padla v prvem krogu in se zdaj poskuša znova povzpeti na vrh kariere v svoji 10. karieri na svetu, začenši s turnirjem WTA 250 v Portorožu.

Raducanujeva je ta teden na OP Slovenije prejela rezervni karton, potem ko je v prvem krogu OP ZDA s 6-3 6-3 izgubila proti Alize Cornet. Britanka je postala prva kvalifikantka v zgodovini, ki je lani osvojila naslov turnirja za grand slam v Flushing Meadowsu, a je tekmovala le uro in 41 minut, preden je tokrat padla v svojem uvodnem dvoboju.

Kljub porazu, ki ga je razočarala, je bila 19-letnica pripravljena začeti iz nič, ko je rekla: “Vesela sem, da je čisto nič. Padla bom gledanosti, [and] Spet se povzpni po moji poti.« Raducanujeva si je prav tako zadala, da bo do konca leta igrala »približno 250 sekund« in se je že prijavila na svoj prvi turnir z 250 točkami – najnižji na uradni turneji WTA – v Portorožu.

Raducanujeva je prva nosilka, saj je bil žreb opravljen na podlagi lestvice prejšnji teden, ko je bila 11. na svetu. Izvedel sem, da bo v prvi tekmi v ponedeljek igrala z Ukrajinko Diano Yastremsko.

Samo v: Kerberjeva se vrne k sodniku, potem ko je izpustila US Pregnancy Open