Dzyuba double daje Rusiji zmago v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo z 2: 1 nad Slovenijo

SOCHI: Kapetan Artem Dzyuba je v soboto na 15.000 navijačih na stadionu Fisht v Sočiju dvakrat zadel Rusijo nad Slovenijo z 2: 1 in po dveh tekmah postavil gostitelje v kvalifikacijsko skupino za svetovno prvenstvo.

Rusija je prevladovala v zgodnjih fazah tekme, in čeprav se je slovenski vratar Jan Oblak po svojih najboljših močeh trudil, da bi ju oddaljil, je Dzyuba odprl točko, potem ko ga je vezist Daler Kozyev postavil v kazenski prostor.

Dziuba je drugi dodal po devetih minutah, ko se je odbil v prsni koš od prečke, skomignil z dvema branilcema in s kliničnim zaključkom premagal Oblaka.

Njihova prednost dveh golov in hrup množice pa sta trajala le minuto, ko je slovenski napadalec Josip Iličić z daljave sprožil močan strel, ne da bi pogledal, kje je v vratih Rusije Anton Schonen.

Slovenija ni mogla izenačiti, saj je grozljiv Iličic v kazenskem prostoru briljiral, saj je Rusija v kvalifikacijah ohranila zmagoviti niz.

Rusija, ki ima šest točk, bo v gosteh igrala s Slovaško, Slovenija pa s Ciprom, obe tekmi pa v torek.

(Poročilo Rohith Nair iz Bengalurja; Montaža Hugh Lawson)