Duo Griezmann vžge Francijo nad Finsko; hrvaška zdrobi slovenijo

Antoine Griezmann je igral vlogo glavnega mučitelja, ko se je Francija vrnila v življenje in prekinila niz petih zmag, tako da je v torek na tekmi skupine D kvalifikacij za svetovno prvenstvo premagala Finsko z 2:0.

Griezmann je zadel v vsakem polčasu, potem ko se mu je partnerstvo s Karimom Benzemo zadovoljivo izplačalo, da je svetovnega prvaka z 12 točkami iz šestih tekem postavil na vrh skupine.

Finska, ki je dosegla dobro uvodno tekmo, je tretja s petimi točkami, a ima dve tekmi proti Francozom.

Bosna je četrta s tremi točkami iz štirih tekem, potem ko je remizirala z 2:2 z najnižje uvrščenim Kazahstanom, ki ima tudi tri točke. Ukrajina je na drugem mestu s petimi točkami iz enakega števila tekem.

preberi:
Depayjev hat-trick postavlja Northlanders na vrh kvalifikacijske skupine za svetovno prvenstvo

“Čeprav ni bilo popolno, smo pokazali odločnost in kljub temu smo dosegli več tehnične kakovosti,” je dejal selektor Francije Didier Deschamps.

“Imeli smo več samozavesti, bilo nam je bolj podobno. To je za nas zelo pomemben rezultat, zdaj pa moramo delo končati novembra.”

Po dveh remijih 1-1 z Bosno in Ukrajino se je Deschampsov absurd obrestoval, saj je Francija začela svojo običajno formacijo 5-2-3 z Leom Duboisom in Theom Hernandezom na boku ter Griezmannom, Anthonyjem Martialom in Benzemo na čelu.

A je bila Finska tista, ki je imela prvo jasno priložnost prek Orha Nisela, katerega strel je Hugo Lloris odbil od prečke.

Toda Les Bleus je bil v napadu in Lucas Hradecky je v 22. minuti lepo obranil in zanikal Benzemo.

Griezmann je našel zadnjo mrežo, ko je z zunanjo stranjo noge zadel mimo Hradeckyja po briljantni obrambi Benzeme v kazenskem prostoru v 25. minuti.

READ  Pnevmatike v Sloveniji in Turčiji za dekarbonizacijo proizvodnje z uporabo obnovljivih virov energije

Finska je v drugem polčasu še naprej grozila, Francija pa se je na začetku drugega polčasa izkazala za pasivno.

Portugalska brez Ronalda opravlja lahko delo za Azerbajdžan v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo

Po nežnejši akciji Benzeme je Dubois našel Griezmanna v igrišče in napadalec je v 53. minuti zdrsnil žogo med Hradecky in levo vratnico, da bi gostiteljem dal nekaj časa za dihanje.

Zdaj je dosegel 41 mednarodnih golov in skupaj z Michelom Platinijem postal tretji strelec Francije vseh časov.

Kmalu zatem je Martial zgrešil Hernandezova prečka za kar bi lahko bila tretja Francija.

Francija je prevladovala v finalu, držala žogo visoko na igrišču in ustvarila nekaj priložnosti prek Benzeme, ki je imel noč v spominu, ko je obiskal svoj nekdanji stadion, 12 let po tem, ko je iz Olympique Lyonnais odšel v Real Madrid.

Hrvaška je vodilna z zmago nad Slovenijo s 3:0

Hrvaška je bila na vrhu skupine H v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo, potem ko je napadalni vezist Mario Pašalić v torek dosegel zadetek in poskrbel za nov gol v zmagi nad sosedo Slovenijo s 3:0.

Izid je Hrvaški na šestih tekmah dosegel 13 točk, pred Rusijo na gol razliko po zmagi Rusije nad Malto z 2:0. Tretjeuvrščena Slovaška ima po zmagi z 2:0 nad gostovanjem na Cipru devet točk.

In napadalec Marco Levaga je Hrvaško popeljal v vodstvo v 33. minuti, ko je odbito iz bližine zadel mimo vratarja Jana Oblaka, potem ko je zadel vratnico s predložka Josipa Juranovića.

In Oblak je dvakrat zavrnil Andreja Kramarića, preden je Pašalić s strelom v 66. minuti podvojil vodstvo Hrvaške po izvrstni podaji z nogo in nizkem vložku Ivana Perišića, ki mu je pustil preprosto nalogo pred prazno mrežo.

READ  Rezultati drugega polfinala

Tretji zadetek je v dodatku dodal Nikola Vlašić, ko se je z glavo srečal s križanjem Mislava Orčića in tako obdržal podprvaka svetovnega pokala 2018 na poti do kvalifikacij za turnir prihodnje leto v Katarju.