Drama zadnjega večera je razveselila Oblaka in Iličića, Handanović je ostal brez vsega.

Zadnja noč lige prvakov v tej sezoni je za nami in je ponudila obilo drame. Josip Iličić, ki tokrat ni igral, se je v osmini finala z zmago nad Ajaxom proti Atalanti, ki mu je to uspelo včeraj, pridružil Kevinu Kamplu in RB Leipzigu. Tudi Jan Atlak je do zadnjega trepetal z Atleticom, na koncu pa se je še šestič uvrstil v izločanje. Samir Handanović je do zadnje sekunde tekme v Milanu upal na svoje prvo mesto v izločilnem delu najmočnejše nogometne lige na svetu, potem pa je ostal brez vsega, tudi brez nadaljevanja sezone v ligi Europa.

Atalanta se je vse do četrtfinala prebila lani, ko je prvič nastopila v ligi prvakov, letos pa je v Evropi spet navdušujoča in se je uvrstila v osmino finala. V zadnjem krogu je potrebovala le točko v Amsterdamu, na koncu pa je dobila vse tri. Številni so na tej tekmi pričakovali spektakel, saj so ekipe med najučinkovitejšimi v Evropi, a so dobile malo več dobrega nogometa.

Vlog je bil preprosto previsok, zato smo na stadionu Johan Cruyff na koncu videli taktično bitko, ki so jo Italijani na koncu dobili. Za zmago je Kolumbijac poskrbel z novim zadetkom ob koncu tekme Luis Muriel. Josip Iličić tekmo je začel pri Atalanti in končal tudi na klopi.

V drugi tekmi skupine je danski Midtjylland z Liveproolom remiziral z 1: 1 po točki, s katero je v prejšnjem krogu presenetil Atalanto. Že pred to tekmo je bilo jasno, da je ekipa Liverpoola prva, Danci pa zadnja v skupini D.

Veliko veselje nogometašev Atalante v Amsterdamu.

Oblak je znova zaklenil vrata in pomagal Atleticu narediti nov napredek

Tako kot Iličić sta se še dva slovenska nogometaša pred zadnjim krogom potegovala za napredovanje. Jan Oblak igral z Atleticom iz Madrida pri RB Salzburgu in za osmino finala potreboval vsaj točko. Avstrijski prvaki so krepko štartali in si priigrali kar nekaj priložnosti, nato pa so Madriđani izkoristili svojo priložnost in v svojem stilu obdržali prednost, a na Konec tekme so dosegli drugič in izvedli novo, šesto napredovanje v izločilne dele Lige prvakov. Slovenski predstavnik. To ga je v njegovem 16. nastopu v tej sezoni desetič ohranilo nedotaknjenega.

Na drugi tekmi skupine je Bayern brez težav premagal moskovski Lokomotiv in potrdil prvo mesto.

Samir Handanović je evropsko sezono končal z milanskim Interjem.

Tudi Handanović je bil neporažen, a je spet ostal brez osmine finala

Drama je bila tudi v skupini, v kateri se je z Interjem potegoval za prvo napredovanje v izločilne dele lige prvakov. Samir Handanović. V Milanu, kjer je vloga glavnega sodnika pripadla Slovencu Slavko Vinčič, je potreboval zmago proti Šahtarju in vse, razen neodločenega rezultata na tekmi med Realom in Borussijo Mönchengladbach v Madridu.

READ  Poklon Louisu Reese-Summitu je potekal pred šestimi leti, po smrti njegovega dedka.

Na to je čakal, 13-kratni evropski prvak je z dvema goloma Karima Benzemaja zmagal z 2: 0 in vsaj začasno končal hudo rezultatsko krizo, zato je Inter ostal brez zmage.

Tekma na kultnem San Siru se je končala z neodločenim rezultatom, zato se je Inter znova zgodaj poslovil od elitne evropske nogometne lige. Ne samo to, na koncu je celo pristal na zadnjem mestu in tako ostal brez nadaljevanja v ligi Europa, ki je pripadala Šahtarju.

Obl THUMB

Sportal

Veleposlanika Oblak in Iličić v en glas: Leta so le številka

Ronaldo z Juventusom do podviga pri Messiju

V torek je vse zaznamoval obračun dveh velikanov v Barceloni. Juventus je prvo tekmo v Torinu izgubil z Barcelono z 2: 0, zato so morali za prvo mesto v skupini na Camp Nouu zmagati s tremi goli. Starka je povedla v 13. minuti, ko je izsilil enajstmetrovko Cristiano Ronaldo in sam jo je zanesljivo izpeljal. Sedem minut pozneje je povečal prednost stare dame Weston McKennie, končni rezultat pa je Ronaldo v drugem polčasu postavil z novo najstrožjo kazen. Lionel Messi in družba se je trudila, trudila, a izkušena Gianluigi Buffon ni zmagal in se izkazal s kar sedmimi obrambami.

Barcelona je zapravila nemogoče in padla na drugo mesto.

Na drugi tekmi v skupini G so se slovenski nogometaši pomerili za evropsko pomlad Benjamin Verbič v Miha Blažič. Na koncu se je Verbič v Kijevu bolj nasmejal, s soigralci premagal Ferencvarosa z 1: 0 in si zagotovil nastop v ligi Europa. Blažiči so nastope končali v tej sezoni.