Dragićevo sporočilo po zmagi Slovenije

Slovenska košarkarska reprezentanca si je po pričakovani zmagi proti Avstriji (77:64) praktično zagotovila nastop na EuroBasketu 2022, čeprav sta do konca kvalifikacij še dve tekmi. “Vemo, kakšna je naša naloga. Vemo, da smo najboljši v skupini in to moramo dokazati,” je po zmagi dejal kapetan Edo Murić.

Sportal

Slovenci z eno nogo že na prvenstvu

komentarji:

1.

oddelki:
5.

“Vrnili smo se tja, kamor spadamo,” je dejal kapetan zlate slovenske reprezentance Goran Dragić sporočila na družbenem omrežju po zmagi Slovenije nad Avstrijo. Svoje delo je končal pri izbranki, a z njo bo vedno s srcem, kar je jasno povedal tudi tokrat.

Za razliko od tekme z Ukrajino, ko so Slovenci v tekmo močno vstopili in povedli s 24: 2, je uvod na nedeljski tekmi pripadel našim severnim sosedom, ki so si priigrali šest točk prednosti. A alarm ni bil sprožen, saj so se v slovenskem taboru zavedali njihove kakovosti.

Prvi polčas z odliko, v drugem nekaj težav z consko obrambo

Konec četrtine so stvari postavili na svoje mesto z delnim izidom 10: 0, zmago pa nadgradili tudi v nadaljevanju prvega polčasa, ki so ga dobili s 50:25.

Tudi Jaka Blažič je v reprezentanci pokazal dobro formo.

Vprašanje je bilo, ali so se slovenski košarkarji kaj naučili iz sobotne lekcije. Če so zapravili prednost proti Ukrajini, tega niso pričakovali pri bistveno slabših severnih sosedih. A Avstrijci so ustavili tudi navale domačih košarkarjev, večinoma z obrambno cono

Sprva so Slovenci po petminutnem mrku naredili delni izid 9: 0. Pravzaprav so bili protagonisti le trije Avstrijci, saj so se doslej le trije vpisali med strelce. Najbolj razpoložen je bil Bogić Vujošević z 20 točkami (skupno 22) in svojo ekipo približal na 16 točk zaostanka (34:50).

READ  Nizozemski svetovni prvaki iz polfinala rokometnega Eura 2020

Murić: Da dokažemo, da smo najboljši v skupini

Izbranci Aleksandra Sekulića so izgubili tako tretjo kot četrto četrtino, Avstrijci pa niso ogrozili naših košarkarjev, ki so nekoliko utrujeni po sobotni tekmi popustili v obrambi in v obrambi držali visok ritem.

Edo Murić je vesel, da so s fanti pokazali značaj.

“Zelo sem vesel, da so zmage ostale doma. V dveh dneh je težko odigrati dve tekmi. Vemo, da sta oba fizično močna. Vedeli smo, da bo naša naloga skočiti in braniti. Dali smo vse od sebe. praktično smo v prvenstvu. Tlak bo upadel. V zadnjem ciklu bo lažje. Tega sem vesel. Vemo, kakšna je naša naloga. Vemo, da smo najboljši v skupini, in to moramo dokazati , “je po tekmi dejal kapetan Edo Murić.

“Pomembno je, da naredimo odločne korake k evropskemu prvenstvu”

Slovenija je z zmago tako rekoč vstopila skozi vrata evropskega prvenstva, ki bo leta 2022, in branila naslov evropskega prvaka. Če bodo Ukrajinci v ponedeljek v Stožicah premagali tudi Avstrijo, potem bo jasno, da bodo spet na velikem tekmovanju. V nasprotnem primeru bo to še manjša matematična neznanka, vendar bi se moral zgoditi čudež, da bi se zgodil tak scenarij.

Slovenija: Avstrija, kvalifikacije za evropsko prvenstvo

“Pomembno nam je bilo, da smo v tem mehurčku zabeležili dve zmagi. Pot ni bila lahka. Fantje so obe tekmi igrali 40 minut. Bili smo utrujeni, Avstrijci bolj sproščeni, res pa je bilo, da smo bili v ritmu. V drugi polčas nas je morda uspavala conska obramba. Obramba je bila ključnega pomena. Pomembno je bilo, da smo naredili odločne korake proti evropskemu prvenstvu, “so bile prve besede novega trenerja Sekulića, ki je vse košarkarje poslal Avstrija proti Avstriji. , a mladi Jurij Macuro le 34 sekund.

READ  Yusa je s slovensko radijsko postajo podpisal memorandum o soglasju

Slovenija: Avstrija 77:64 (20:12, 50:25, 61:40)

Dvorana Stožice, gledalcev ni, sodniki: Yilmaz (Turčija), Sahin (Italija), Kukelcik (Slovaška).

Slovenija: Rebec 2, Rupnik 7 (4: 4), Murić 9, Blažič 16 (1: 2), Hrovat 14 (6: 6), Morgan 9 (3: 3), Hodžić 6, Mahkovič 10 (2: 2), Marl 4.
Avstrija: Schreiner 3, Vujošević 22 (7: 8), Murati 17 (2: 2), Friedrich 5, Gutti 3, Mahalbašič 11 (3: 4), Douvier 3.
Proste tarče: Slovenija 16:17, Avstrija 12:14.
Srečal se za igre: Slovenija 24:59, Avstrija 23:59.
Vrgel za tri točke: Slovenija 13:37 (Blažič 3, Murič 3, Hrovat 2, Hodžić 2, Mahkovič 2, Rupnik), Avstrija 6:23 (Schreiner, Vujošević, Murati, Friedrich, Gutti, Douvier).
Skakanje: Slovenija 36 (24 + 12), Avstrija 32 (22 + 10).
Osebne napake: Slovenija 19, Avstrija 23.