Dober začetek: Saramago je na slovenskem prvencu dobil oporo

Brian Saramago je dvakrat zadel za NK Ruder Valenzue. (Fotografija z dovoljenjem Red Bulls)

New York Park, domačin iz New Yorka, Brian Saramago ni mogel slišati za boljši začetek v Sloveniji.

Saramago NK Krga je v soboto dvakrat zadel pri porazu domačega Rutherforda v Valenciji s 4: 3 pred sezono.

Nekdanji igralec Red Bulls Academy je zadel na obeh straneh polčasa.

V 45. minuti je N.K. Ko je Ruder Valencia zaostal za 4: 1, je Saramago preusmeril enajstmetrovko. Med igro je v 70. minuti dodal gol.

22-letni Saramago je igral za ameriško reprezentanco do 17 in do 19 let in igral na Red Bulls Academy, kjer je leta 2015 tekmoval na Akademiji za razvoj ameriškega nogometa. Za RBA je na 31 tekmah dosegel 31 golov. Maturant srednje šole New Hyde Park je tistega leta prejel čast USDA Best XI East Conference.

Nastopil je tudi petkrat za Red Bulls II.

Saramago je štiri leta študiral na univerzi Loyola v Marylandu, leta 2018 pa je prejel vseameriške tretje ekipne nagrade United Soccer Coaches. Na 68 tekmah je dosegel 34 golov in 23 podaj.

Štirikrat v zgodovini Patriotske lige je prva ekipa postala prva igralka, imenovana All-Patriot League.

V predsezoni 5-10, 171-lb. Saramago je dosegel pet golov, NK pa NK. Ruder je oblasti navdušil. Ekipi se pridružuje skupaj z Jeffom Kabashijem, ki je treniral več ekip na območju New Yorka, vključno z newyorškimi irskimi roverji nogometne nogometne lige Long Island.