Danzig, Slovenija se uvršča v polfinale olimpijske košarke

Saitama, Japonska (AP) – Luka Tansik in Slovenija potrebujeta zmago za medaljo v olimpijskem prvenstvu v košarki.

Vse zmage, ki jih Danzik doseže, ko nosi svojo podeželsko uniformo.

Dansik je imel 20 točk, 11 podaj in osem skokov, Slovenija pa je na uvodni tekmi moškega četrtfinala premagala Nemčijo s 94-70.

Soren Trak je s svojimi šestimi streli proti Sloveniji hitro začel in na poti do 27 točk dosegel 13 za 11.

Danzig ob 10. uri na lokalnem startu ni bil oster, a je z zadetki in igro v drugem polčasu popeljal Nemčijo, da Slovenija ni pustila resnega padca.

Slovenci se v polfinalu soočajo z neporaženo Francijo ali Italijo.

Z Danzigom imajo 17-0 in zdaj želijo evropskemu prvenstvu, ki so ga osvojili leta 2017, dodati olimpijsko zlato.

Slovenija je v nedeljo premagala svetovne prvake s 95: 87 svetovnimi prvaki Španijo, da bi dobila enega najboljših nosilcev, z izjemo igranja do polfinala proti ZDA, Franciji ali Avstraliji.

Toda Nemčija je bila nekaj časa težka in po hitrem začetku Slovenije sta Doncik in njegova ekipa v začetku drugega polčasa izpadla dobro.

Na koncu prvega olimpijskega nastopa Nemčije po letu 2008 je Mado Lo dosegel 11 točk.

Danzik je z 28,3 točke na tekmo prestopil skupinsko fazo. Že drugo zaporedno igro je končal prvo zadrego v treh dvojicah na olimpijskih igrah leta 2012 po LeBronu Jamesu za ZDA.

Obe ekipi sta zadnji priložnosti za uvrstitev na olimpijske igre izkoristili tako, da sta prejšnji mesec osvojili dve od štirih kvalifikacij.

Slovenija ima večje cilje kot prihod sem.

Slovenija je od prvih 12 strelov dosegla devet, pri čemer je vodila 23-12, Drake pa je šel s 4 za 4. Bilo je 25-14 po enem, a Lo je to storil v treh minutah in tri minute do konca. Nemška ekipa se je zbrala za razliko 32-31.

READ  Filmi iz 11 držav prihajajo v Williamsport na filmski festival Education

Slovenija je hitro povedla in povedla s 44-37 v slačilnico, ko je Tracy zadela s 3 točkami do zadnjega koša polčasa.

Za odprtje drugega polčasa je Drawic naredil še 3 in vodstvo popeljal do dvomestnih številk, ki se jim nikoli več ni približal.

___

Izjava o omejitvi odgovornosti: Ta zgodba je bila samodejno ustvarjena iz sindikalnega vira; Sliko in naslov je morda preoblikoval www.republicworld.com)