Danzig, Pok க்கர் mon, Zidanezc … Odprto prvenstvo Francije povečuje bogato športno dediščino Slovenije

Scena prodora Tamare Zidanzek na odprtem prvenstvu Francije je zadnja v nizu športnih dosežkov športnikov iz alpske države, ki ima več kot dva milijona prebivalcev.

Svetovna številka 85 je v torek kot prva ženska zastopala državo v polfinalu Grand Slam-a in s 7: 5, 4: 6, 8: 6 premagala Španko Paulo Badoso.

V sobotnem finalu bo igral z 31. nosilko Rusije Anastasijo Pavlyuchenkovo, imel pa bo priložnost slediti Mimi Joussov, rojeni Mariborčanki, ki je leta 1977 premagala Rolanda Karosa, ko je tekmovala proti Jugoslaviji.

Zidanez je s tremi zmagami iz prejšnjih osmih nastopov v slamu skoraj neznano prispel v Pariz, a kmalu bi se mu lahko pridružila imena gospodinjstev, kot sta zvezdnik Dallas Mavericks Luca Dončić in prvak Tour de France Tadez Pok க்கர் cker.

“Všeč mi je košarka, NBA, zato grem za Danzig in (Miami Heat Guardian Goren) Drakik. Verjetno sta imeni znani po vsem svetu,” je na vprašanje svojega najljubšega slovenskega športnika odgovoril Zidanezk.

“Na prvem in drugem mestu v Parizu imamo kolesarje Pok க்கர் mon in (Primos) Rocklick. Imeli smo Tino Maze, ki je bila ena najboljših drsalk na svetu.

“Nekaj ​​jih pozabim, a veste, da je Slovenija majhna država, a imamo veliko dobrih športnikov.”

Zadnje štiri so bile skoraj končane, preden se je začel njen hiter tok.

V prvem krogu je bil dve točki oddaljen od poraza do prvakinje odprtega prvenstva ZDA 2019 Biance Andres, vendar je v zadnjem nizu dobil 9-7 – prva zmaga proti igralcu 10 najboljših in katalizator njegove zmage.

Zidanek je po svoji četrtfinalni zmagi dejal, da se “zdi ogromno.” “Težko je uporabiti tako hitro.”

“Zmaga v prvem krogu je bila zame velika prelomnica in dobil sem veliko samozavesti,” je dodal.

READ  Carl Tehesa se ni uspel pridružiti razrednemu potovanju na Cross za 3x3 OQT

23-letnik si je opomogel s 3: 0 in v prvem nizu doživel dvojni odmor proti Badosi, pri Desiderju pa je rešil tri break točke 6: 6.

Svojo drugo tekmo je osvojil proti Badosi, 33. igralcu, ki je na tej turneji WTA v sezoni osvojil največ tekem na glinastih igriščih (17).

“Za oba je bila to odlična priložnost za uvrstitev v polfinale, vendar mislim, da sem danes lahko malo bolj ohranila svoj mir kot ona.”

Hči sodnika in učiteljice Zitanzek je razkrila, da so se njeni starši že v otroštvu umaknili pred večkratnimi poskusi spodbujanja zanimanja za glasbo.

“Moja mama, oče, oba sta bila glasbenika. Torej, mama je rekla, da mi je poskušala podariti instrumente, podobne kitari … Vedno sem izbral nogometno žogo in, žoge, poljubne žoge.

»Tako sem vedno iskal igro, kaj početi zunaj.

Po Zidaneczekovih besedah ​​je po uspehu Zydoczeka dosegel dva uspeha, da se zdaj zanima za otroke, po Zidaneczekovih besedah ​​”legenda igre v Sloveniji”.

To je velik dosežek za igralca, ki pred petnajstimi dnevi ni presegel drugega kroga Majorja.