Danska je po enajstmetrovkah premagala Egipt

Egipt, gostitelj svetovnega prvenstva v rokometu 2021, je izpadel s turnirja, potem ko je v četrtfinalu izgubil proti Danski.

Egipt je zgodaj v tekmi vodil, že zgodaj je vodil za tri točke. Vratar Egipta Mohamed El-Tayar je po štirih obrambnih napadih ukradel šov.

Rokomet: Slovenija Danska pravi, da je hotelska hrana strup

Vendar so se aktualni svetovni prvaki vrnili in lahko poudarili prvo polovico 16-13.

Kljub velikemu odmoru so se faraoni vrnili v igro in hitro izenačili. Od takrat je igra zelo tesna, cilji se vračajo naprej in nazaj.

Čeprav sta imela več priložnosti za zapečatenje dogovora, se je drugi polčas končal z neodločenim rezultatom 28: 28 in s tem tekmo poslal v podaljšek.

Egipt

Danska je zgodaj povedla z dvema goloma, saj je bilo videti, da je tekme konec, Nordijci pa so se dve sekundi pred zadnjim žvižgom odrekli enajstmetrovki.

Igralec Nimesa Mohammad Sanath je pospešil strel in dosegel ravnotežje. Zato je igra trajala več kot dve sekundi.

V zadnjih desetih minutah je imel Egipt točko prednosti, vendar se je podoben incident zgodil ob koncu tekme in Danska je lahko izenačila. Izstrelitev enajstmetrovke pomeni, da bo odvisno od igre.

Po ugledni predstavi so faraoni ob enajstmetrovkah izgubili s 4: 3. Ahmed El-Ahmar in Ali Jain sta pogrešala enajstmetrovke, Henrik Jensen pa je bil edini, ki je zgrešil enajstmetrovko za Dansko.

READ  Goran DRAGIĆ je v polfinalu dobil nasprotnika, obeta se nam SPEKTAKL vseh spektaklov!