Chelsea je do druge zmage rutinsko, City remiziral z novincem

Gol Kurta Zoume. Foto: Reuters

V prvem polčasu ni bilo pravih priložnosti, v drugem delu pa so igralci Chelseaja štirikrat zatresli nasprotno mrežo.

Debi je dosegel v 50. minuti Ben Chilwellko je prišel do odbitka pred golom, je z levo roko streljal po sredini.

Potekala je 66. minuta, ko je moštvo Chilwell poslalo predložek visoko čez kazenski prostor Kurt Zouma, udaril v glavo.

Konec je Jorginho v razmiku štirih minut je dvakrat streljal z bele točke in obakrat zadel. Obe enajstmetrovki je sodnik dosodil, potem ko so se igralci Chelseaja po prekršku znašli na tleh v kazenskem prostoru.

James Rodriguez je za Everton dosegel dva zadetka.  Foto: Reuters
James Rodriguez je za Everton dosegel dva zadetka. Foto: Reuters

Everton 100 odstotkov
V drugi tekmi dneva je Everton s 4: 2 premagal Brighton. Everton ostaja stoodstotno in je z 12 točkami vsaj začasno na vrhu prvenstvene lestvice.

Liverpoolski klub z Brightonom ni imel večjih težav. Vodil je z zadetkom Dominica Calverta-Lewina v 16. minuti so gostje v 41. minuti po nesrečnem posredovanju angleškega vratarja Jordana Pickforda izenačili, a njihovo veselje ni trajalo dolgo. Na prizorišče so stopili kolumbijski nogometaši domače ekipe.

Tik pred odhodom na odmor je z glavo unovčil prosti strel Jamesa Rodrigueza Yerry Minain potem je James Rodriguez, nekdanji nogometaš Real Madrida in Bayerna, je v drugem polčasu dosegel še dva zadetka. Gostje so šele v zadnji minuti uspele omiliti poraz.

Rodrigovo veselje po izenačenju.  Foto: Reuters
Rodrigovo veselje po izenačenju. Foto: Reuters

City je remiziral z novincem
Manchester City je z novincem remiziral v ligi z Leedsom (1: 1). Raheem Sterling je v 17. minuti povedla kot rezultat neprijetnega, a končno uspešnega strela Cityja z vrha kazenskega prostora. V 59. minuti je po podaji iz kota prišel do odbitka Rodrigo, ki je poskrbel za izenačenje in končni rezultat (1: 1).

City je pritiskal v končnici, veliko poskušal s streli, a so domači zapravili najboljšo priložnost. V protinapadu je pred vratarja Edersona prišel sam Patrick Bamford, ki pa je dvoboj dobil, zato se je odlična tekma s številnimi priložnostmi končala brez zmagovalca. Za podprvake je to drugi neuspeh v treh tekmah.