Celtic 2-1 Motherwell: Stephen Welsh in Otson Edward sta premagala Steelman | Nogometne novice

Prvi zadetek Stephena Welsha za Celtic je Hoopsu pomagal do zmage nad Motherwellom z 2: 1.

21-letni branilec je dve minuti kasneje šel iz kota, napadalec Otson Edward pa je v 51. minuti dvoboja škotske Premiership streljal v sekundi, ki ga je do dogovora v celoti nadzoroval Neil Lennon.

No, vezist Alan Campbell je z zabijanjem v 66. minuti zmanjšal zaostanek, Diego Laxalt pa je izstopil iz vrstice, da bi gledalcem pobegnil podaljšek.

Po zmagi nad Gilmarnockom v torek zvečer s 4: 0 je Celtic prvič leta 2021 zmagal na dveh zaporednih tekmah in za Rangersi zaostal za 20 točk.

Nespremenljivi gledalci so prihajali na hrbtni strani zadetkov, a so kmalu zadavili Celtic.

Celtic je skupaj z vezistom Tomom Rojićem zaradi poškodovanega Ryana Christieja na krogu prvega vezista Davida Turnbulla srečal neoznačenega Velšanca, ki je z osmih metrov žogo poslal mimo vratarja Liama ​​Kellyja.

Slika:
Otson Edward je premagal z 2: 0

Nekaj ​​minut pozneje, ko je levi bočni branilec Greg Taylor z desnim križem odpeljal Edwarda, so prevladujoči prvaki morda podvojili prednost, toda Francozi so z glavo videli široko proti vratom naprej.

Taylor je postavil Albion Ajeet z novim odličnim predložkom, toda Kelly je pod svojo prečko ujel šibko glavo švicarskega napadalca, preden je blokiral premik kota z desne noge Jonjo Kennyja.

Motherwell je bil dober v hitrosti, pogosto se je zmanjšal na lovljenje in poskušanje nadzora nad energično domačo stranjo.

Pripadniki ekipe Lanarkshire so imeli priložnost v 44. minuti, ko je branilec Celtica Christopher Azer na rob kazenskega prostora podrl Chrisa Longa, toda zvitek prostega strela Motherwella Forwarda je dobro izvedel Hoopsov vratar Scott Payne, ki prej ni bil preizkušen.

READ  Črni madež zaradi afere, v Engelbergu brez Zajca

V nekaj sekundah po ponovnem zagonu je Edward sprejel podajo Taylorja, streljal na široko in nato šel v roke Ajeti Kelly.

Celtic je v zadnji minuti proti Motherwellu obrisal žogo s črte
Slika:

Vendar vratar Well-a ni imel možnosti, in ko je Motherwell spet oblegal, je vezist igral v obdobju McGregor Edward, ki je z nizkim strelom zabil v kot mreže za svoj peti zadetek v štirih tekmah in svoj 17.. Od sezone.

Kratko obdobje pozitivnosti Motherwella je bilo pomembno.

Payne je bil v akcijo poklican v 63. minuti, ko je dobro napadalec Devante ustavil strel z nogami, vrata pa je Bevis Mugabe iz kota neoznačeno odbil v kot.

Tri minute kasneje pa se je Motherwell spet znašel v igri, ko se je Campbell-ov strel z roba kazenskega prostora zavrtel in zavrtel v mreži.

Za gledalce je bilo nemogoče rešilno sredstvo in je v igro vneslo nekaj nevarnosti.

V 76. minuti je Cole z glavo podaljšal na dolgem podaji, vendar je ni mogel usmeriti proti vratom, nevarnost pa je bila preprečena zaradi nekaj panike v obrambi Hoopsov.

Na drugem koncu si je Celtic povrnil roko in močan pretok Kellyja Rojika je zadel vrh vratnice.

Toda v zadnjih sekundah – po zadetku, ki je verjetno imel srečo, da je dobil rumeni karton za udarec ob zamenjavi Hoopsa Ismaila Zorra, je Harry Smith z glavo zadel dobro postavljen gol.