Celje brez možnosti na Madžarskem, poraz Segedina in Flensburga

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so prav tako izgubili tekmo četrtega kroga skupinskega dela v elitni ligi prvakov. Po porazu proti danskemu Aalborgu, španski Barceloni in nemškem Kielu so prvo zahtevo iskali na zahtevnem gostovanju pri madžarskem rokometnem velikanu Veszpremu, a jih je klub, v katerem sta tudi slovenska legionarja Blaž Blagotinšek in Gašper Marguč, premagal z 39 : 24. V četrtek sta bila poražena Szeged in Flensburg, kluba, za katera igrajo tudi Slovenci.

Celjani so z Veszpremom odigrali že 15. tekmo, statistika pa ostaja izjemno slaba. Zaenkrat je dosegla le eno zmago in en neodločen izid, vse ostale medsebojne poravnave pa je izgubila.

Tudi slovenski prvaki so bili na današnji tekmi v izrazito podrejenem položaju. Prvi polčas so zaključili s sedmimi goli zaostanka, poleg tega pa so v 25. minuti tekme ostali brez Matića Grošlja, ki je zaradi prekrška nad Rasmusom Laugeom Schmidtom prejel rdeči karton.

V ostalih 30 minutah tekme so favorizirani gostitelji le še stopnjevali ritem in na koncu slavili s 15 goli razlike. Šest zadetkov je dosegel slovenski prvak Andreas Nilsson, pet Črnogorec Vuko Borozan, štiri pa slovenski reprezentant Gašper Marguč, ena pa je k zmagi prispeval Blaž Blagotinšek. Najbolj vesel strelec pivovarjev je bil Gal Marguč s sedmimi zadetki, pet jih je prispeval Tadej Kljun.

READ  David Oloy: Nogometni Britanec v tujini

Obramba v redu, napad ne

“Čeprav smo izgubili za 15 golov, sem vesel borbenosti, energije in uspešnosti svojih fantov, še posebej v obrambi. Ni lahko boriti se s takšno ekipo, takšnimi zvezdniki. Nisem pa zadovoljen z našo igro v napadu smo spet storili preveč napak, mislim, da smo 19 in domači praktično vsakega spremenili v gol. To se nam je zgodilo na prejšnjih tekmah in to je zagotovo element, ki ga moramo popraviti, če želimo doseči ugoden rezultat na naslednjih tekmah. Vsekakor moramo v napadu igrati bolj samozavestno, “je po tekmi dejal trener Celja PL Tomaž Ocvirk.

Tomaž Ocvirk: Proti takšni ekipi, takim zvezdnikom se ni lahko boriti.

V Areni Veszprem si je tekmo ogledalo tudi kakšnih štiri tisoč gledalcev, ki so navijali z zaščitnimi maskami, sicer pa se bodo madžarski prvaki pomerili z zaključnim turnirjem v prejšnji sezoni, ki je bil prekinjen zaradi nove pandemije koronavirusa. V Kölnu se bodo pomerili z Barcelono, PSG-jem in Kielom.

Najpomembnejše in usodne tekme za celjsko ekipo v novi sezoni lige prvakov šele prihajajo, poskušali bodo osvojiti šesto mesto v skupinskem delu in dodatno tekmo za uvrstitev v četrtfinale. Prva priložnost za prve točke bo v sredo, 21. oktobra, ko bodo Celjani na tekmi petega kroga gostovali v Zagrebu. V četrtem je doživel hud poraz proti Barceloni, vodilni ekipi skupine B.

Tomaž Ocvirk

Sportal

Rokometaši Celja gor in dol do Veszprema

Liga prvakov, 4. krog

Skupina B:

Sreda, 14. oktober:
Veszprem : Celje Pivovarna Laško 39:24 (18:11)
Nilsson 6, Borozan 5; Marguč 7, Kljun 5

READ  NHL dosegla dogovor o pošiljanju športnikov na zimske olimpijske igre v Pekingu 2022 | NHL

Aalborg : Nantes 32:24 (16: 9)
(Rok Ovniček ni igral za Nantes)

Barcelona : Zagreb 45:27 (24:13)
(Blaž Janc 2, Jure Dolenec in Domen Makuc po 1 gol za Barcelono; Aleks Vlah 5 in Darko Stojnić 1 gol za Zagreb)

Kielce : Meškov Brest 34:27 (18:11)
(Staš Skube 3, Jaka Malus in Simon Razgor brez zadetkov za Meškov)

Četrtek, 15. oktober:
PSG : Elverum 35:29 (17:13)

Vardar : Flensburg 31:26 (17:15)
(Domen Sikosek Pelko 3 goli za Flensburg)

Porto : Szeged 25:19 (15:10)
(Mario Šoštarić 4 zadetki, Dean Bombač, Matej Gaber, Nik Henigman in Borut Mačkovšek niso igrali za Szeged)