Cedevita Olimpija je zanesljivo izločila Split

V uvodni tekmi tretjega kroga lige ABA so košarkarji Cedevite Olimpije v dvorani Tivoli premagali Split s 94:66. V soboto bodo nogometaši Kopra Primorske gostovali pri Igokei, Krka pa bo v službi v ponedeljek, ko bo gostovala pri Zadru.

Liga ABA, 2. krog

Tekmo v Tivoliju so bolje odprli gostje, ki so se vrnili v ligo ABA in v vodstvu z 12: 5 domačega trenerja Jurico Golemca prisilili k minutni pavzi. Cedevita Olimpija je v nadaljevanju igrala bolje, ujela Split, v drugi četrtini povedla za osem, na odmor pa odšla s štirimi točkami prednosti (42:38). Sledila je izjemna tretja četrtina Ljubljane, ki so jo dobili z 39:14, o zmagovalcu pa ni bilo dvoma. Zmaji so v finalu ohranili visoko vodstvo in s 94:66 slavili drugo zmago v sezoni lige ABA.

Pri Olimpiji je dosegel največ točk, 19 Jarrod Jones, Kendrick Perry je dodal 16, Rion Brown 15 in Jaka Blažič 14. Marko Luković je za goste dosegel 12 točk. Blaž Mesiček je v dobrih 19 minutah igre dosegel tri točke, en skok in dve podaji.

Koper Primorska bo poskušala doseči prvo zmago na gostovanju v Igokei, a se zavedajo, da bo to z zmanjšanim kadrom težko doseči.

Krka, ki bo vrata tretjega kroga zaprla z gostovanjem v Zadru, bo poskušala priti tudi do prve zmage. Po uvodnem porazu proti Olimpiji je zaradi desetdnevne karantene morala izpustiti drugo tekmo.