ČAS IN ŠOK v Ljudskem vrtu: Pale Mariborčani so se igrali in POŽARALI BADLY! Amateri so slavili po …

ČAS IN ŠOK v Ljudskem vrtu: Pale Mariborčani so se igrali in POŽARALI BADLY!  Amateri so slavili po …

Maribor – Coleraine 1: 2 (0: 0, 1: 1; po enajstmetrovkah)
* Narodni vrt stadiona, gledalci, sodniki: Steen, Engan in Groenevik (vsa Norveška).
* Strelci: 0: 1 McLaughlin (62), 1: 1 Požeg Vancaš (65.).
* Maribor: Jug, Milec, Mitrović, Peričić, Viler, Cretu, Pihler (od 102. Dervišević), Kramarič (od 61. Tavares), Kronaveter (od 84. Mlakar), Matko (od 61. Požeg Vancaš), Mešanović.
* Corelaine: Deane, Kane, Canning, Jarvis (od 72. Wilson), Doherty, Lowry, McLaughlin (od 95. Parkhill), Carson, O’Donnell, Traynor (od 106. McConaghie), Nixon (od 85. Bradley) .
* Rumeni kartoni: Peričić; Canning, Nixon, Doherty, Jarvis, Kane, Bradley, Deane.
* Rdeči karton:.

Mariborčani so sezono 2020/21 začeli z evropskim obračunom. Potem ko še niso igrali tekme v domačem prvenstvu, so v evropskem uvodu srečali severnoirski Corelain. Vloga favorita je bila na strani izbrancev Sergeja Jakirovića, a tega niso znali utemeljiti. Potnika so odločale le kazni. In v teh so bili uspešnejši gostje iz Severne Irske.

Štajerci so pokazali, da so favoriti na igrišču, a v prvi polovici ure niso znali ogroziti nasprotnikovega gola. Jasmin Mešanović in Rok Kronaveter sta poizkusila dvakrat v tretji, 15. in 18. minuti, a brez uspeha. Na drugi strani so nogometaši Severne Irske precej dobro konkurirali favoriziranim tekmecem, ki je še iskal pravo delovno temperaturo.

V 39. minuti je domačim uspelo preiti v vodstvo 1 – 0, ko je Aljoša Matko prejel odlično podajo z desnega krila in z glavo preusmeril žogo v mrežo. Malo pozneje sta tako Mešanović kot Matko po podaji z leve strani povedla v drugi zadetek, a sta oba ostala brez zadetka.

Potem ko je v začetku drugega polčasa dvakrat netočno zadel Alexandru Cretu, so gostje v 62. minuti presenetljivo povedli. Takrat je odklonjeno žogo Alexa Pihlerja s 17 metrov z volejem v mrežo poslal James McLaughlin.

READ  Vrhunci prvenstva UEFA v futsalu: Kazahstan napreduje po žrebu Italije in Slovenije | EURO futsal

Le tri minute pozneje so domači le razveselili, potem ko je Rudi Požeg Vancaš po podaji Martina Milca žogo z desne strani poslal pred vrata, nato pa jo poslal v mrežo za 1: 1.

V 80. minuti je Mešanović po padcu v kazenskem prostoru zaman zahteval najstrožjo kazen, v 86. pa je poskusil streljati sam, a je bil vratar gostov zbran, kmalu zatem pa je Nemanja Mitrović z glavo zgrešil glavo z glavo težak položaj.

Pritisk domačih je tako še naprej bil neuporaben, zato je sledil nadure. V 95. minuti bi lahko nekaj hitrih in uspešnih izzivov, ki jih je sledil Marcos Tavares, streljal izven kazenskega prostora, resnično zadel za nov zadetek za moštvo FC.

Mešanović je bil spet nevaren v 99. minuti, ko je streljal s prve v kazenskem prostoru, najboljši pa se je izkazal Gareth Deane. Milec je v 104. minuti dosodil najstrožjo kazen Mariboru, ki ga je v 105. minuti zapravil Amir Dervišević, ki je zadel okvir gola.

Kmalu zatem je Mitrović z glavo spet poslal čez gol, v 115. minuti je Cretu znova poskusil z razdalje, a je znova Deane dobro odreagiral. Posledično so sledile kazni. Dervišević, Jan Mlakar, Tavares, Mešanović je dosegel prve štiri strele, Požeg Vancaš pa je kot peti zadel v vratnico. Ben Doherty je nato zapečatil usodo Maribora in hkrati poskrbel za enega večjih uspehov svojega kluba.