Bromel želi zamenjati vijak na olimpijskem 100-metrskem odru

Novi najhitrejši moški bo na olimpijskih igrah okronan v nedeljo, ko bo v finalu prvič po Tokiu (AP) -2008 tekel na 100 m brez Usaina Bolta.

Ameriški šprinter Trevon Bromel (26) iz Sankt Peterburga na Floridi je zlatokopec. Dirka doseže vrhunec v olimpijskih igrah Marquee in naporni noči na olimpijskem stadionu.

Novopečena olimpijska vsestranska prvakinja Sunisa Lee želi svoje medalje dodati finalu naključnih palic, medtem ko Američanki Jade Carey in Michael Skinner grozita medalje v finalu preskoka.

Tu je nekaj stvari, ki jih je treba iskati (ves čas na vzhodu):

Track & Field

Na dirki Marquee na olimpijskih igrah bo nov zlati medalist, kar bi lahko bil Američan, ki bi imel upokojitev Usaina Bolta.

Bolt je osvojil tri zlata zapored na 100 metrov pri moških, a je zdaj napredoval v karieri in ima odprto mesto za novo zvezdo. Trevon Bromell nima Boltovega Swaggerja, ima pa hitrost.

26-letnik je iz Floride Dvoumni šprinter na razstavnem dogodku. Bromel je v nedeljo zmagal na tekmi za zlato medaljo. Izzvali ga bodo soigralci Ronnie Baker, Kanadčan Andre de Gross in Južnoafričan Akani Simpin.

Bromel je zmagal na olimpijskih preizkušnjah v ZDA in leta 2021 postavil nov svetovni rekord 9,77 sekunde. Bromel verjame, da bodo zmagale športne knjige, poleg tega pa je tudi ljubitelj denarja za zlato.

Olimpijski stadion bo v nedeljo zvečer osrednji del pokrivanja iger v Tokiu, z medaljami v teku na 100 m z ovirami in skokom v daljino za moške. NBC -jeva glavna oddaja se začne ob 19. uri, poleg tega pa se bosta predstavila tudi potapljanje v skoku z odskočne deske za ženske in tekmovanje v izločanju odbojke na mivki za ženske.

READ  Se bo Sebastian vrnil na oder?

Gimnastika

Simon Piles si vzame noč v Tokiu, kjer zaradi težav z duševnim zdravjem ne more tekmovati. Izpadla je iz finala ženske ekipe, dekleta pa v nedeljo ne bodo sodelovala v naključnih barih ali omaricah.

Tako je tudi z novo proizvedeno olimpijsko vsestransko prvakinjo Suniso Lee, ki želi svoje dosežke dodati v finale naključnih palic. Lee in Nina Dervell iz Belgije sta se uvrstila na stopničke.

Ameriški igralki Jade Carey in Michaela Skinner sta v kvalifikacijah zabeležili dva niza v trezorju med najboljšimi štirimi, obe pa bosta v finalu ogroženi. Skinner je vstopil v finale, ko je odšel olimpijski prvak Piles.

Medalje bodo podeljene tudi v moški telovadnici, igračku in kolobarju. Prenos bo v živo na Peacocku ob 4. uri s predstavitvami na bis med glavnim časom NBC.

Košarka

Ameriška košarkarska reprezentanca bo nadaljevala iskanje sedme zlate medalje, saj bosta Sue Bird in Diana Tourasi v finalu skupinskega dela Američana vodili Američane proti Franciji.

Ženske z 2: 0 v skupinski tekmi. Tekma s Francijo bo na ameriškem omrežju predvajana ob 12.40.

Na moškem turnirju je Slovenija odigrala izjemno tekmo proti prvakom svetovnega pokala Španiji.

Luca Dončić je gostil razburljive olimpijske igre za Slovenijo in v Tokiu osvojil prvo mesto; Moška reprezentanca Slovenije ima ves čas 15-0, ko je na vrsti.

Ta tekma bo določila zmagovalca skupine C in se uvrstila v četrtfinale – Slovenija in Španija pa bosta v četrtfinalu zmagali ali izgubili. Igra je na portalu USA Network ob 16.20.

Druga nemogoča dejavnost

Ženske izločilnih krogov odbojke na mivki se bodo začele ob 20. uri na NBC in CNBC.

Iskanje Novaka Đokovića za tekmo za zlati slam je ostalo, prvi tenisač Tokija brez medalje. Aleksander Sverev Đoković iz Nemčije bo izpadel, Karen Kachchanov iz Ruskega olimpijskega komiteja pa bo znova nastopila v ameriški mreži za popoldansko množico na olimpijskem kanalu na prireditvi za zlato medaljo.

READ  Kje na svetu lahko najdete Sky Super Rugby AutoRova? »Superrugby.co.nz

Ameriška moška vaterpolska reprezentanca bo v udarnem času v živo na CNBC igrala proti Grčiji, kjer bosta na sporedu moški, eliminacijska krožna odbojka na mivki in finale moške mačevalske ekipe.

Četrtfinale ženskega hokeja na travi CNBC bo v živo prenašalo bronasto in zlato medaljo ženskih dvojic v badmintonu.