Brahim Dias je zvezdnik evropske zmage do 21 let v Španiji

Nogometaši Španije U-21 so si v sredo zagotovili obrambo evropskega prvenstva na pravem začetku, Brahim Dias je imel ključno vlogo pri premagovanju Slovenije s 3: 0 v Mariboru.

Edini predstavnik Real Madrida na uvodni tekmi Danny Gomez je tekmo začel na klopi. Španci so prevladovali nad večino posesti, Slovenija pa je zagotovo imela boljše možnosti v počasnem prvem polčasu. Zunaj polnega hrbta in kapetana Martina Cucurelle je bil Diaz edina svetla točka moštva, ki je z natančnim nadzorom in padci s širokih in sredinskih položajev Abel Ruizu ustvaril priložnosti.

Potem ko se je prvi polčas končal brez izidov, je Španija z velikim namenom začela drugo 45 in končno odprla rezultat v 52. minuti. Po nekaj dobrih napadih Špancev je bil Brahimov sijajni dotik, ko je spustil predložek, Xavi Puando postavil na pol voleja zunaj vratnice. Po prvih sekundah znotraj je imela Španija drugo, tokrat po zaslugi Gillema Villarja, ki je podajo Cucurelle spremenil v mrežo.

Verjetno je imel Brahim svoj gol, a je njegovo slovensko obrambo blokirala slaba slovenska obramba in ga na poti domov ni motilo od blizu. Čeprav je imela Slovenija po napaki Španije znova dve priložnosti, je igra po drugi tekmi Španije zaostala, vendar je ni mogla izkoristiti.

Vodstvo v dveh tekmah z eno minuto rednega dela je omogočilo, da je Juan Miranda zapečatil prevlado, ki je z malo varanja slavila s 3: 0. Z briljantno Diazovo predstavo je Danny Gomez dobil tudi kratko osemminutno kamejo, v kateri mu je vratar zavrnil. Španija bo na naslednji tekmi v soboto igrala z Italijo, v torek zadnjo tekmo v skupinskem delu proti Češki.

Izločilne runde naj bi odigrali konec maja, in če bo Španija dosegla to točko, bodo izenačeni proti zmagovalcem skupine D ali drugouvrščenima, odvisno od tega, kje končajo v Los Rogidasu. Skupina D vključuje Portugalsko, Hrvaško, Združeno kraljestvo in Švico.