Bokakar v Sloveniji zmagal na domači tekmi – Novice

Tadej Bokakar iz Združenih arabskih emiratov je svoji rastoči prijavi dodal še en uspeh in osvojil skupni naslov slovenske turneje. Moštvo Emirati je pokazalo močan nastop in ustavilo štiri kolesarje med 10 najboljših.

Za četrto etapo, 175,3 km od Ljubljane do Novega Mesta, je odločil hiter cilj, v katerem je Matteo Trent zasedel četrto mesto.

Deset kilometrov od črte, ko so se moštvi začeli pripravljati na hiter cilj, se je zaostanek razdelil in v zadnjem kilometru trenda je Bahrajn bolje sledil vlaku – Victoriusu in zmanjšal etapno zmago.

Bill Pauhas (Bahrajn – Victorius) je v trendu zasedel 4. mesto, Rui Olivera pa 8. mesto.

V skupnem seštevku je Thadej Bokakar v skupnem seštevku osvojil najboljši plezalni dres in najboljši mladinski oder, zahvaljujoč zmagi na drugem odru in uvrstitvi na drugo mesto na 4. stopnji.

Po včerajšnji zmagi je Diego Ulyssi v finalu zasedel 2. mesto, Rafael Majka 4. in John Polong 9. mesto.

Tadej Bokakar: “To je neverjeten občutek, na tej dirki sem bil že štirikrat na odru in končno lahko osvojim naslov in slavim. Bil je čudovit teden in v veselje in ponos mi je, da sem lahko doma pred vsemi temi ljudmi. Ekipa se je vedno dobro odrezala in zaslužili smo si te rezultate, čestitamo vsem prijateljem.

“Noge so vedno boljše in boljše. Skoraj sem pripravljen na Tour de France. Imam še dva tedna časa, da se pripravim na to, kakšen bo moj naslednji veliki cilj.”