Blog: Povzetek svetovnega prvenstva, krog medalj

Matt Tennyson, Matt Helixon in ZDA z zmago nad Nemčijo na svetovnem prvenstvu leta 2021 IIHF osvajajo bronaste medalje. Kanada je zlato medaljo osvojila v vznemirljivi zmagi nad Finsko.

Vse dejavnosti kroga medalj si lahko ogledate od nedelje.

Kanada 3, Finska 2 D

Kanada: Owen Power (priložnost)

Kanada je izjemno serijo končala od začetka 0: 3 do zlata, dokler Nick Paul na tekmi za zlato medaljo proti Finski ni dosegel 6:26 podaljška za nedeljsko dostavo kanadskega zlata.

Finska je v tretji tretjini dosegla 5:27 (boljši Lindbom) in povedla z 2: 1. Vendar je nekdanji hudičev napadalec Adam Henrique v tretji tretjini ob 12:37 izenačil na 2: 2.

Obrambna priložnostna pečica Power, najboljša peterica, predvidena za uvrstitev NHL-a 2021, je imela dva strela ob 23:06 minutni zmrzali.

ZDA 6, Nemčija 1

Združene države: Matt Tennyson, Matt Helixon, Mattie Beniers (priložnost)

Matt Tennyson in Matt Helixon iz hudičev sta na svetovnem prvenstvu leta 2021 po svetovnem prvenstvu IIHF leta 2021 z ZDA osvojila bronasti medalji po nemškem vodstvu s 6: 1.

Tennyson, ki je svojo prvo mednarodno medaljo v karieri osvojil z ZDA, se je pohvalil, da je bilo v 21:35 minutah snežnega časa minus-1. Helixon je v 16 minutah dosegel dva strela in plus-3.

Connor Garland je imel en gol in dve podaji. Christian Volanin, Jack Drew, Jason Robertson, Trevor Moore in Ryan Donado so se zbrali tudi za ekipo USA USA.