Belgijske mačke trepetajo za četrtfinale evropskega košarkarskega prvenstva

Potem ko je Slovenija premagala Bosno, je tekma proti Turčiji za belgijske mačke postala igra na vse ali nič. Z zmago bo Belgija kot zmagovalec ekipe napredovala neposredno v četrtfinale, a neuspeh pomeni diskvalifikacijo.

Na kotličku je še vedno velik pritisk, toda po enakomerni četrtini se zdi, da so mačke izpostavljene pari. Taylor, Linskens in Hein Mestak so bili orožniki v službi.

Ko se je približal polčas in Emma Meissmann se je začela iskati, so jo Belgijci pograbili: 20 minut kasneje 31-41.

Vendar Belgija v prvem polčasu ni mogla nadaljevati dobre serije. Nevarno je naletel na mačke, medtem ko se je mogočni puran boril nazaj v igro.

V zadnjem živcu so Turki lahko prišli do treh točk, Belgija pa jim ni pustila, da bi jim kvalifikacijska zmaga ušla iz rok.

Zahvaljujoč ekipni zmagi belgijskim mačkam ni treba igrati skokov in iti naravnost v četrtfinale. V sredo znova igrajo v Strasbourgu, da si zagotovijo uvrstitev v polfinale. Nasprotnik zmaga v skakalnem boju med Slovenijo in tistim, ki je izgubil proti Franciji in Rusiji.

Belgijski ostrostrelci: Meesman 15, Taylor 13, Linskens 11, H. Mestock 9, K. Mestock 7, Mandelj 4, Billy Massy 4

Drhteče belgijske mačke so na evropskem prvenstvu prijele ključavnico in premagale Turčijo

“Ena stvar je, da se borite proti sebi, da se po zgodnjem porazu vrnete v igro, druga stvar pa je igrati na kvalifikacijah na zadnji tekmi,” je priznal selektor reprezentance Philip Mustach.

»Potem ni prostora za napako. Vsaka žoga, vsak podaj, vsak strel šteje in naredi razliko. Zmagali bomo ali odšli domov. Ni več druge priložnosti. “

READ  Nekdanji švicarski trener Simpson je vodil madžarsko moško moštvo hokeja na ledu

“Torej, tudi če Turčija pritiska na nas, sem zadovoljen in ponosen na način, kako so moji igralci to obravnavali.

“Ko pa smo v prvem polčasu imeli 15 točk prednosti, smo morali tekmo umiriti in je nismo.”

Navsezadnje je Turčija storila vse, kar je bilo v njeni moči, da zvezda Emma Messman ni v igri. »Če to storijo pravilno, s tem nimam težav. Toda če sodniki opravijo svoje delo, morajo zažvigniti Emmo 35-krat. “

“Mojih vojakov ne bi smeli zaščititi, vendar je dovoljeno pravilno zdravljenje,” je zaključil.