Avstrijska ekipa je osvojila zlato v skoku velikanke Sky Jumping-Fedner

ZHANGJIAKOU, 14. februarja (Reuters) – Manuel Fedner je v ponedeljek na olimpijskih igrah v Pekingu osvojil zlato za Avstrijo v skoku na 128 metrov. – Prevleka za grizenje.

Fedner je v zadnjem skoku dneva poletel v zrak, za Avstrijo je dosegel skupno 942,7 točke, v finalnih smučarskih skokih iger pa je premagal srebrno Slovenijo z 934,4 točke in bronasto Nemčijo.

“Bilo je neverjetno. Rekel bi, da je bil to eden najboljših dni v mojem življenju, bila je ekipa s prijatelji, bilo je super za celotno ekipo in Avstrijo,” je dejal glavni skakalec Stephen Croft, ko je klofutal soigralce. Držala ga je na hrbtu in slavila.

Prijavite se zdaj za neomejen brezplačen dostop do Reuters.com

To je bila prva zmaga Avstrije v velikem hribovskem ekipnem tekmovanju po olimpijskih igrah v Vancouvru 2010, a jih je do konca potisnila Nemčija, ki je v Pekingu osvojila dve zlati, eno srebrno in eno bronasto medaljo, ter nastajajoča skakalna velesila Slovenija. Na vrhu lestvice medalj.

V mrzli noči je bila temperatura zraka na začetku tekmovanja nastavljena na minus 19,4 stopinje Celzija, hitrost vetra je zamujala občasne skoke, športniki pa so čakali na vrsto v gorah, zaviti v odeje znamke Peking 2022.

Ni prostora za napake, saj vsi v ekipi štirih skočijo enkrat v vsakem krogu in njihov skupni rezultat se dviga proti ostalim igriščem.

11 ekip je bilo po prvem krogu zmanjšanih na osem, Kitajska, ZDA in Češka so izpadle, preden se je lahko začela resna menjava, in to je bil zadnji pat položaj med Avstrijo, Slovenijo, Nemčijo in Norveško.

Vsaka ekipa je izbrala najboljšega igralca na svoji lestvici, ki se bo z njo borila v zadnjem krogu. Kapetan svetovnega pokala Karl Geiger je Nemčijo za kratek čas postavil na vrh lestvice, nekoliko naprej pa je medaljo osvojil Norvežan Marius Lindwick, ki je na koncu zasedel četrto mesto z 0,8 točke zaostanka za Nemci.

READ  Slovenija izda energetsko dovoljenje za drugi blok v NE Krško, prejema požar iz Avstrije

Bitka za zlato je potekala navzgor med Slovenijo in Avstrijo, Peter Brewk je Slovenijo ponovno postavil v vodstvo, Fedner pa se je ujel in zadnji skočil za zlato Avstrijcem.