Avalanche pomeni konec dinastije Lightning, ki je osvojila Stanleyjev pokal

Vse dinastije padejo.

Snežni plaz v Koloradu je prekinil vladavino Tampa Bay Lightninga v svetu lige NHL in osvojil svoj prvi Stanleyjev pokal v 21 letih z zmago z 2:1 nad branilcem naslova v 6. tekmi v Areni Amali v nedeljo zvečer.

Arthuri Lehkonen je imel temo zabijanja golov v ključnih trenutkih, to spremenila v gol sovodstva in na koncu zmagala na polovici zadnje polovice druge tretjine.

V tihi seriji je napadel tudi Nathan McKinnon, ki je dosegel še en gol za Avalanche in končal z dvema točkama.

Darcy Kuember je zmagal, ker se ni ujemal z zvezdnikom Lightning mreže Andrejem Vasilevskim. Potreboval je 22 reševanj, saj je plaz zaklenil strelo z neverjetno predstavo v tretjem mandatu.

Lavi so z zmago v Stanleyevem pokalu številka ena v hokejskem svetu. (Foto Bruce Bennett/Getty Images)

Kale Makar Con Smith je bil razglašen za zmagovalca trofeje Stanley je postal najkoristnejši igralec v končnici pokala. Finale Stanleyjevega pokala je končal z 29 točkami na 20 tekmah, od tega sedem. Je najmlajši igralec, ki je osvojil nagrado po Jonathanu Dovesu in je drugi za Bobbyjem Orcom po zadetku za sezonsko kariero.

[Avalanche championship gear: Buy the newest shirts, hats and other memorabilia]

Kapetan Avalancha Gabriel Landescock je prevzel pokal Stanley Trophy od desne roke Garyja Bedmana Billa Dalyja in ga po okušanju njegovega vzpona hitro predal nekdanjemu 1. naboru skupnega nabora Ericu Johnsonu, članu ekipe.

Andrew Gogliano, Jack Johnson in Naseem Kadri so med najboljšimi dobitniki nagrad na igrišču.

Ta trenutek kronanja se je zdel neizogiben, saj sta Joe Zakik ​​in njegova vodstvena ekipa zaključila petletni mandat skupaj s petletnim mandatom. A ko se je serija vse bolj pogrezala v svoje globine, se je prvenstvo zdelo, kot da zdrsne v kremplje plazu. Neverjetno, Legonin zadetek iz zgodnjih trenutkov igre 3 jim je prinesel prvo vodstvo pred plazom.

READ  Luca Tonsic, karierni vitez Doriana Finney-Smitha, pomaga Mawsom do mesta v končnici.

Strela je na nek način ujela serijo, čeprav je bila verjetno negativna pri ključnih meritvah, kot so hitrost, globina in zdravje.

In potem ko je uničil prvo priložnost plazu, ki je domov odnesel Stanleyjev pokal, je Lightning še enkrat preveril ključno zahtevo za predčasno zmago.

Steven Stamkos je dosegel svojo 11. sezono v štirih minutah na tekmi, s čimer je vžgal zgradbo in dovolil, da strela pade na zadušljivo strukturo, s katero so premagali zadnjih 11 nasprotnikov po sezoni.

Toda plaz je imel dovolj časa, da se je odmaknil, in ob pozni enajstmetrovki v drugi tretjini je McKinnon enkrat zadel Vasilevsky na pametni podaji Bowna Byrama in spravil Colorado.

Strela ni posebej izgubila prednosti.

Strela je mislila, da je bil Pierre-Edouard Bellemare prekinjen, ko sta Patrick Maroon in Stamkos na srečo izbruhnila v plazoviti spremembi, da bi se izognila enajstmetrovki. Nekaj ​​minut pozneje je Ryan McDonough tekel za Darrenom Helmom in bil kaznovan.

Tampa Bay McDonagh je uspel prebiti enajstmetrovko, a je zapravil večino preostalih minut druge tretjine, s čimer je plaz prevzel vodstvo ob drugem odmoru.

Raven igre je bila tretja. Avalanche so uporabili svojo najboljšo metodo za obrambo vodstva, zavili štiri linije hitrosti in velike sile ter omejili strele na štiri strele v tretji tretjini. To je resnično mojstrski razred pri ohranjanju prisotnosti v velikem prostoru.

Po povprečju tega rezultata v zadnjih dveh posezonah gredo vse zasluge Lightningu, da se je boril še na 24 tekmah. In čeprav je možno, da jim je zmanjkalo plina, se zdi natančneje reči, da so bila telesa strele izčrpana.

READ  Vicky Kaushal, Tripti Dimri in Ammi Wirk so podpisali vlogo v naslednji Dharma Productions Ananda Tiwarija: Bollywood News

Ker Braden Point ni na voljo, in Anthony Cyrelli, drugi poškodovani, je bil Lightning na nek način zmanjšan na učinkovito linijo točkovanja.

V teh končnicah so blesteli Nikita Kucherov, Ontraj Ballat in Stamkos, ki pa na koncu niso mogli premagati Colorada.

Obe ekipi čakajo izzivi, toda plamen bi se lahko prenašal z ene dinastije na drugo, s stiskom roke Stanleyjevega pokala v nedeljo zvečer.

Finale Stanleyjevega pokala 2022 je redek primer dveh odličnih ekip, ki primerjata pogum v iskanju slave v ligi NHL. In plaz je bil polna vrednost za njihov prihodnji obroč, ki se je ujemal s čisto potjo, ki so jo ubrali do Stanleyjevega pokala med plačilnim obdobjem Los Angeles Kings 2012, in izpustil najboljšo ekipo generacije, da je dokončala delo.

Zato je večja verjetnost, da se bodo plazovi tukaj zadrževali.