Atletico se je z Realom z 1:0 približal uvrstitvi v Ligo prvakov

Madrid: Atletico Madrid je zmagal z 1:0 po enajstmetrovkah v prvem polčasu v nedeljskem derbiju proti prvaku Real Madridu.

Moštvo Diega Simeoneja je četrto s 64 točkami, šest boljši od petouvrščenega Real Betisa, s tremi preostalimi tekmami pa je blizu štirim najboljšim za uvrstitev v najboljše evropsko klubsko tekmovanje.

“Vsi se bodo potegovali za dosego cilja, vendar je to močan in odločilen korak,” je za Movistar povedal Simeon.

“Vemo, kakšna je ta igra, je igra moči in kdor je nima, mora izgubiti.”

Atletico, ki je na novo okronane prvake La Lige sprejel Wando Metropolitano brez tradicionalnega spoštovanja, je prišel z večjim pritiskom, saj sta imela Angel Correa in Carrasco dve odlični priložnosti za začetek zadetka v prvih desetih minutah.

Karasco je izpostavil gostitelje v 40. minuti, potem ko je sodnik razveljavil prvotno odločitev, dosodil enajstmetrovko za Atletico, nato pa je VAR zaradi napake pregledal Matthias Cunha.

23-letni Ukrajinac je debitiral v La Ligi štiri leta po podpisu za Real Madrid.

Kljub temu, da so številni igralci počivali, potem ko je Real prejšnji konec tedna osvojil 35. naslov prvaka, je zadetek oživel ekipo Carla Ancelottija.

Slovenski reprezentant je še enkrat odlično obranil, v 59. minuti je premagal Casimira, 10 minut pozneje pa Federica Valverdeja.

Medtem je namestnik Atletica Antoine Griezmann z nekaj neverjetnimi streli zmotil vratarja Reala, Carasco pa je zadel levo vratnico.

Le nekaj minut pred polnim časom so gostitelji zmagali na svojem prvem madridskem derbiju po letu 2015, ko je Oblock z nizkim prostim strelom izven kazenskega prostora blokiral poskus Marca Asencia za izenačenje.

“To je bila dobra tekma, tekmovalna, enako fit,” je dejal Ancelotti.

READ  Pushpa: The Rise Box Office: film Allu Arjun je konjska dirka, zdaj za Rs. Mejnik 70 milijonov dolarjev: blagajna Bollywooda

“O tej tekmi po zelo razburljivem tednu nismo mogli veliko slišati. Nisem pričakoval veliko.”

Običajno tekmeci na obeh straneh igrišča ploskajo novopečenim prvakom, a trener Diego Simeone je dejal, da se je v nedeljo odločil, da se ne bo poklonil igralcem Atletica Reala iz spoštovanja do njihovih navijačev.

Barcelona pa se je v soboto poklonila igralcem Real Betisa in tako zaznamovala zmago prejšnjega meseca v pokalu kralja.

Atletico prihodnjo sredo odpotuje na drugo mesto po težkem izpadu na tekmah proti tretjeuvrščeni Sevilli in šestemu Real Sociedadu.

Real, ki je v tej sezoni izgubil le štiri tekme La Lige, je v četrtek grozil, da bo zrušil ekipo Levante.