Atletico je poglobil krizo Barcelone, ki je izgubila še en obrambni steber #video

V derbiju 10. kroga španskega prvenstva je madridski Atletico doma z 1: 0 premagal odlično Barcelono in se na vrhu lestvice izenačil z vodilnim Real Sociedadom (20). Madridski vratar Jan Oblak je že šestič v osmih tekmah ohranil mrežo nedotaknjeno, Atletico pa ostaja edino moštvo v ligi brez poraza. Poleg Barcelone Real ne bo zadovoljen, saj je remiziral le z Villarrealom (1: 1). Vodilni Real Sociedad bo v nedeljo gostil Cadiz.

Sportal

Messi razkrije, kako se počuti: besede na letališču spodbujajo #video k razmišljanju

komentarji:

3.

oddelki:
4.

Prvi polčas derbija v Madridu ni ponudil veliko drame in ko smo že mislili, da se bo prvi polčas končal brez zadetkov, je bilo to po veliki napaki vratarja Barcelone Marca-Andrea ter Stegna, ki je tekel skoraj na polovico igrišča in zgrešil žogo ter jo zadel v polno Yannick Carrasco.

Cilj Atletica:

Katalonci, ki v prvem polčasu niso veliko poskusili (le en strel v okvir vrat), so v drugem delu tekme španski prestolnici pokazali nekaj več, a slovenski čuvaj mreže v zadetku Atletico Jan Oblak ni se dal in svojo mrežo do konca ohranil nedotaknjeno (štiri obrambe).

Ne le, da je Atletico Barcelona doživel tretji ligaški poraz v sezoni, Katalonci so izgubili tudi obrambne stebre Gerard Pique, ki si je, vsaj sodeč po počasnem strelu, hudo poškodoval koleno. Več o poškodbi bo morda znano že v nedeljo zjutraj.

Pique je ob začetku 62. minute zapustil zelenico, vendar je bil vseeno zadovoljen, saj je bilo njegovo moštvo v vodstvu.

READ  "Rak ne pomeni, da je konec življenja, lahko je nov začetek" #video

Real je le remiziral, Zidane ni bil dobre volje

Prvaki Reala, ki so na zadnjih štirih tekmah doživeli dva poraza, so pri Villarrealu le prišli do točke (1: 1) in znova razočarali navijače. “Ne skrbite zame. Svoje delo bom opravil sam, vi dajte svojega. Seveda je remi za nas veliko razočaranje. Zaslužili smo si več,” je novinarjem dejal trener Reala. Zinedine Zidane, ki je pod vse večjim pritiskom.