Arsenal ženske 0-3 Chelsea ženske: FR Kirby in Sam Kerr zapečatila finalno zmago pokala FA | Nogometne novice

Fran Kirby in Sam Kerr sta doma premagala Chelsea s 3:0 v ključnem finalu pokala FA na Wembleyju v zmagi nad Arsenalom s 3:0.

Kirbyjev gol v tretji minuti je razveljavil prevlado modrih ob polčasu, a je Kerr v drugem polčasu podvojil vodstvo (57, 77) – vključno s fantastičnim žetonom. Prvič po letu 2018 je 50. obletnico preložila epidemija.

Hayes je tako Kirbyja kot Kerra razglasil za “niz tega sveta” za zadetek ob prečki, škoda pa bi bila večja, če ne bi bilo več obramb vratarke Arsenala Manuele Ginsberger.

Topničarji so na uvodnem dnevu sezone dosegli rekordno zmago proti aktualnim prvakom WSL, a je na veliki sceni Vivianne Meedema z zunanjim igralcem ugnala glavno grožnjo.

slika:
Chelseajev Sam Kerr slavi svoj drugi gol proti Arsenalu

Kako je Chelsea osvojil pokal

Na šovbiznis igri, ki se je odvijala pred 40.000 leti, je FA ženskam prepovedala igranje nogometa, športa, ki je bil že dolgo prepovedan, zdaj pa spet raste.

Chelsea je septembra izgubil proti tekmecem v zadnjem naslovu s 3:2, a je v uvodnih minutah izplačal dividende svojim najboljšim strelcem.

Chelseajeva Fran Kirby slavi, potem ko je zadel proti Arsenalu v finalu ženskega pokala FA.
slika:
Chelseajev Fran Kirby slavi po zadetku proti Arsenalu

Ton je bil postavljen in Kerr je moral pet minut pozneje podvojiti vodstvo Chelseaja, Arsenalova obramba se je znova zelo zlahka zlomila, a je Avstralec zadel naravnost proti Ginsbergerju.

Kirby je vratarja hitro vrnil v delo, neroden izziv Jen Beatty proti Kerru pred nekaj minutami je ostal nekaznovan, priložnosti pa so se še naprej pojavljale proti raztrgani zadnji črti, zapravljena sta bila Croy Raiden in Magdalena Eriksen, Ker pa je nato prečkal ramensko prečko Lotte Vuppen. . Moi.

Midema je bila izolirana na drugem koncu, toda taktične spremembe Beth Mead in Katie McCabe, ki so izničile obljubo Arsenala – ko je Meadejev strel zadel v roko Erin Cuthbert, je bila Connorsova pritožba na enajstmetrovko zavrnjena – nista uspeli uspeti prvega polčasa. Cilj.

Magdalena Eriksen iz Chelseaja je dosegla zadetek med finalom pokala Vitality Women's FA Cup na Wembleyju
slika:
Magdalena Eriksen iz Chelseaja je zadela na Wembleyju

Ta odmor je prinesel majhno spremembo v tempu in potem, ko je Cuthbert žogo z glavo poslal naravnost v Ginsbergerja, se je Kerrinov neutruden trud poplačal pol ure prej, ko je povozil Kirbyjevo žogo Chanel in znova presegel Wuben-Moeja.

READ  Hrvaški selektor Rangers Borna se kljub odpoklicu igralcev na Bari vmeša

Kirby je hitro zadel prečko, medtem ko je Kerryjev Berne padel zaradi mišične napetosti na drugem koncu, a Chelsea se je še dodatno raztegnil, ko je Kerr vklopil stil in zbral še eno podajo z drsnim pravilom, preden se je poigral z žogo nad Jeansbergerjem. Pomembno dnevno delo.

Hayes hvali Chelseain dosežek, a zanemarja Kerrove partijske načrte!

Za dostopnejši video predvajalnik uporabite brskalnik Chrome

Trenerka Chelseajevih žensk Emma Hayes pravi, da je ‘bregla’, ko je njena ekipa v finalu pokala FA proti Arsenalu dosegla končnih 3:0.

Hayes se je poklonil “neverjetnemu dosežku” svojih zmagovalcev trojk – a Kerr je znižal samozavest stranke pred tekmo v Ligi prvakov sredi tedna proti Juventusu.

Kerr je z nasmehom po dvojni izjavi dejal: “Komaj čakam na zabavo! To se ne bo zgodilo v prvem polčasu – lahko bi bilo 4-0 ali 5-0, a v nekem trenutku vemo, da bo potisnite nas noter. Šli bodo noter.”

Hayes, govori BBC, Spet se šalim: “Ni možnosti za slavje! Avtobus odpelje, gredo domov, poznajo dogovor: v sredo moramo zmagati!”

Toda šef Chelseaja se je vsebinsko odzval na vlogo svojih igralcev.

“Mislil sem, da smo to opazili. Wembley smo pobarvali v modro, to je dan Chelseaja. Najin nastop je bil odličen. Dva sta že prej zapustila ta svet. Povedal sem Branu. [Kirby], Mislim, da je to najboljše, kar sem jo kdaj videl igrati za Chelsea, Samovo samozavest raste.

»Ampak vsak je naredil svoje in si to popolnoma zaslužimo.

“Neverjeten dosežek je misliti, da smo trikratni zmagovalci. Tako sem ponosen na igralce, osebje, klub.

“Veliko napak Arsenala”

Kapetan Arsenala Jonas Eto’o je priznal, da je njegova ekipa ob veliki priložnosti izenačena.

READ  Vikend v kleti: Nekdanji prvak Lakers & NBA postane vinar

“To je kombinacija, da je Chelsea najboljša nogometna ekipa in kot ekipa naredi veliko napak, ko dobijo čas in mesto v zadnji tretjini.

“Zdaj se ne počutimo bolje. Lahko delamo bolje, kot smo se. Iz tega se moramo učiti. To je moja naloga, da to popravim. Gledati moramo naprej.”

Kaj je naslednje?

Preden bo v četrtek, 9. decembra, kot gledalec v Barcelono prišel v Leicester, bi se moral Arsenal kmalu osredotočiti na ligo prvakov. Sky Sports Kamere, ko se tri dni pozneje dekleta vrnejo v Super ligo.

Chelsea se bo v Ligi prvakov v sredo, 8. decembra, pomeril z Juventusom, v soboto, 11. decembra, pa se vrnil na tekmo WSL za branje v živo Sky Sports.