Anglija U21 1-2 Slovenija U21: Young Lions utrpeli prvi poraz v evropskih kvalifikacijah v 11 letih | Nogometne novice

Slovenija je igralke Anglije do 21 let obsodila zaradi prvega poraza v evropskih kvalifikacijah po 11 letih.

Niz brez poraza Mladih levov je trajal do novembra 2011 z avtogolom Djeda Spencea v prvi minuti in udarcem z glavo Marka Zabukovnika.

Poraz z 2-1 v Huddersfieldu v ponedeljek – kljub poznemu odzivu Camerona Archerja – je bil njihov prvi poraz v kvalifikacijah po porazu z 2-1 proti Belgiji pri njihovem poskusu uvrstitve na Euro 2013.

Ekipa Leeja Corsleyja je po treh zmagah na tekmah prihodnje leto v Gruziji in Romuniji že končala na prvem mestu v skupini G.

slika:
Mark Jabukovnik slavi vodstvo Slovenije z 2:0

Neuspeh tega napredka ne bo spremljal, vendar je opomnik mladim levom, da se ne motijo, in poudarja, da ima Carsley še vedno dela z ekipo, ki se je prvič zbrala septembra lani.

Slovenija je bila edina ekipa, ki je zadela iz Anglije v kvalifikacijskem krogu, ko so Carlsenovi možje oktobra povedli z 2:0 pri neodločenem izidu 2:2.

Publika je nadaljevala s svojo boogie ekipo, ko je povedla po 54 sekundah na Huddersfieldu.

Morgan Gibbs-wide Luca Disic je padel in njegov prosti strel je Spence zadel v lastno mrežo.

To je bilo prvič, da je Anglija v kvalifikacijskem krogu zaostajala in si je težko opomogla takoj, ko se je Nino Jugelz približal podvojitvi slovenskega vodstva.

Cameron Archer je pozno dosegel gol za Anglijo
slika:

Young Lions so do odmora delali z Jacobom Ramsayem, izbrisali so najboljšo možnost, ki so jo imeli, in si prizadevali za svoj prvi poraz v kvalifikacijah v 55 tekmah.

Kljub temu, da smo se prejšnji teden uvrstili v kvalifikacije z premaganjem Albanije pri Chesterfieldu, se je zdelo, da je četrta tekma v 10 dneh obremenjevala gostitelje.

READ  Zmagovalec Sundancea "Panj" (ekskluzivno) | Novice

Gibbs-White je padel na svoje noge, potem ko je na kratko razstrelil težave gostiteljev, Carsley pa je več ur klical Harveyja Elliotta, Archerja in Maxa Aarona.

Slovenija je podvojila vodstvo z glavo Marka Jabukovnika.
slika:
Vodstvo Slovenije je z glavo podvojil Mark Jabukovnik

Anglija je obupno iskala navdih, a so se voljni vrnili in 64 minut kasneje zaostali.

Spet je bil širok prosti strel DC, ki je povzročil težave in Jabukovnik se je povzpel na moč z glavo z 10 jardov, s čimer je Slovenija postala prva ekipa, ki je marca 2010 po Grčiji na domačih tleh premagala Anglijo.

Benjamin Marcus je z glavo izbil Charlie Cresswell, vendar še vedno nima upanja, da bi si opomogel v 16 minutah.

Archer je enega potegnil nazaj v času poškodbe – za svoj četrti gol v tednu – in Curtis Jones je bel zdrsnil, a se je dolga serija Anglije končala brez poraza.