Anglija do 21 let v Sloveniji zavrže prednost dveh golov

Anglije do 21 let so se v Sloveniji zrušile, ko so gostitelji z 2: 0 znižali točko in osvojili točko.

Mark Spanring in Dusan Stojinovic sta zadela v drugem polčasu, Young Lions pa sta se morala v kvalifikacijah za Euro 2023 zadovoljiti z remijem 2-2.

Zgodnja zadetka Conorja Gallagherja in Colea Palmerja sta dala ekipo Leeja Carsleyja v popoln nadzor, preden sta po četrtkovem premoru razpadla.

To je bila ponovitev njihovega prijateljskega leta 2019 v Mariboru, kjer so mladi levi s trenerjem Carsleyjem pod vodstvom Aidyja Boothroyda izgubili z vodstvom 2: 0 in remizirali z 2: 2.

V ponedeljek gredo v Andoro v upanju, da bodo imeli na voljo igralca Liverpoola Curtisa Jonesa, potem ko je v Celju zgrešil z udarcem.

Vendar sta dve ključni točki padli, potem ko je Češka premagala Kosovo z 1: 0 in se uvrstila na prvo mesto skupine G, Albanija pa je z 2: 0 premagala Andoro in Anglijo potisnila na tretje mesto.

Zdi se, da je nevarnost okrevanja Slovenije na stadionu Z’dezele majhna, saj je Anglija v prevladujočem prvem polčasu prišla do vodilnega vodstva.

Po le petih minutah je bil Rhian Brewster odmaknjen, David Zec pa ga je potisnil, le da je žoga prišla prosto, da je Gallagher našel spodnji kot z 12 metrov.

Devet minut kasneje je Palmer povišal na 2: 0, ko se Brewster ni uspel povezati s podajo Luke Thomasa, igralec Manchester Cityja pa je Palmer zbral žogo, da bi se zvil mimo Martina Turka.

Mladi levi so še naprej prevladovali, Gallagher pa je skoraj dobil svojo sekundo, ko mu le ni uspelo doseči čiste povezave na križ Emile Smith Rowe z raztresenim golom.

Brewster in Gallagher sta zadela pred polčasom, a sta gostitelja prišla z novo močjo in pet minut po odmoru potegnila zadetek nazaj.

READ  Slovenski predsednik ženski reprezentanci pomaga urediti enakopraven odnos

Anglija je mislila, da jim je uspelo ubežati, ko je Joe Bursik obrnil progo Davida Bosilja za nazaj, a iz nastalega kota Palmer ni uspel izločiti in nadomestiti Spanringa, ki je streljal s 16 metrov.

Mladi levi so izgubili prednost, saj se je Slovenija znova spopadla, Taylor Harwood-Bellis pa je bil prisiljen na hitro odstraniti žogo, ko so gostitelji v 66. minuti zasegli igrišče.

Toda spet je bil to kratkotrajen odlog in Stojinović se je takoj odpravil v kotiček Nina Zugelja, da bi dokončal nekaj, kar je bilo videti neverjetno ob polčasu.

Anglija je v drugem polčasu ustvarila le malo, a je skoraj zmagala z dvema minutama časa, ko je Turk pametno odbil žogo Smith Roweja.