Angleška reprezentanca do 21 let je zaradi poraza proti Sloveniji doživela budni klic – selektor Lee Carsley

Šef Lee Carsley priznava, da je angleška reprezentanca do 21 let doživela “budni klic” po koncu njihovega rekordnega niza brez porazov.

Mladi črni so doživeli prvi poraz v kvalifikacijah po 11 letih po porazu proti Sloveniji z 2:1 pri Huddersfieldu.

To je bil prvi poraz v kvalifikacijah na 55 tekmah – od poraza z Belgijo z 2:1 novembra 2011 – po zgodnjem avtogolu Jeda Spencea in udarcu Marka Zapokovnika z glavo.

Cameron Archer je zadel v dodatku, a so mladi levi, ki so se z zmago v skupini G že uvrstili na evropsko prvenstvo 2023, zasluženo poraženi.

“Bili smo počasni, letargični, naš ritem ni bil odličen,” je dejal Karsley. “Upamo, da je to opozorilo, da moramo kot ekipa še veliko izboljšati.

“Za njimi je težka, dolga sezona. V kampu smo bili dva tedna in smo se že kvalificirali in smo šele izstopili.

“Če bom igral na 95 odstotkih na tej ravni, boste izvedeli. Nismo naredili dovolj osnov. Iz tega se moramo učiti. V mojih ustih pušča nekoliko kiselkast okus.”

“To moraš spremeniti v pozitivno. Pogovarjali smo se o odzivu na neuspehe. Če bodo imeli dolgo službo, bodo imeli veliko vzponov in padcev. Pomembno je, da se učimo.”

Slovenija je med kvalifikacijami po remiju z 2:2 v začetku sezone premagala Anglijo za štiri točke in se vrnila z 2:0.

Še naprej so bili nadloga Mladih levov, ko je Spence po samo 54 sekundah pokukal prosti strel Luke Tešića v lastno mrežo.

Od takrat je bil težka bitka z gostitelji, ki se trudijo najti zagon, zaradi katerega so zmagali na prejšnjih treh tekmah ta mesec.

Jacob Ramsey je imel najboljše priložnosti v prvem polčasu, vendar domačim po odmoru ni uspelo izboljšati in so v 64. minuti še bolj zaostajali.

READ  Šircelj: Proračuni so razvojno naravnani, hkrati pa ohranjamo skrb za dobro počutje ljudi

Tešič je spet povzročil škodo s prostim strelom, Zabukovnik pa je z 10 metrov strmoglavil z glavo.

Archer iz Aston Ville je dosegel tolažbo v času poškodbe – njegov četrti gol v enem tednu -, vendar to ni preprečilo, da bi Young Lions zdrsnili na njihov prvi domači poraz v kvalifikacijah po letu 2010.

Carsley je dodal: “Želel sem govoriti o tem, kako odlični so bili med kampanjo in še posebej v tem oknu. Verjetno je bila igra predaleč.”

“Mislim, da trenutno ne bi bilo v pomoč, vendar sem jim rekel, da se moramo iz tega naučiti.

»Ne moremo igrati 90 odstotkov, ker ste druga najboljša ekipa in izgubite proti dobro organizirani ekipi.

“Bili smo ponosni in ponosni. Če bi remizirali z 2:2, bi se počutil enako – bilo je ravno.”