Angleška ekipa do 21 let je pri remiju s Slovenijo odpravila prednost dveh zadetkov

Anglije do 21 let so se v Sloveniji sesule, ko so se gostitelji vrnili z 2: 0 navzdol, da bi osvojili točko.

V drugem polčasu sta zadela Mark Spanning in Dusan Stoinovic, ki sta Young Lions v kvalifikacijah za Euro 2023 prisilila k remiju 2-2.

Zgodnja zadetka Conorja Gallagherja in Colea Palmerja sta dala ekipo Leeja Carsleyja pod popoln nadzor, preden sta se v četrtek prelomila.

To je bila ponovitev prijateljskega leta 2019 v Mariboru, kjer so mladi levi izgubili vodstvo z 2: 0 do remija 2: 2, Karsley pa je treniral pod rokami Boothroyda.

V ponedeljek se odpravljajo v Andoro v upanju, da bo vezist Liverpoola Curtis Jones na voljo, potem ko je z udarcem zgrešil Selgeja.

Vendar sta bili ključni točki, saj je Češka premagala Kosovo z 1: 0 v prvo skupino G, Albanija pa Andoro z 2: 0 in Anglijo potisnila na tretje mesto.

Zdi se, da je nevarnost okrevanja Slovenije na stadionu Z’dezele majhna, saj je Anglija v prevladujočem prvem polčasu povedla.

Le pet minut pozneje je Rhian Brewster poslal David Zec, žogo pa je streljal, žoga pa je Gallagherju z 12 metrov uspelo najti spodnji kot.

Devet minut pozneje je Palmer povišal na 2: 0, ko se Brewster ni uspel povezati s križem Luke Thomas, vezist Manchester Cityja Palmer pa je žogo zbral, da bi jo prebil mimo Martina Türka.

Mladi levi so še naprej prevladovali, Gallagher pa je skoraj dosegel svoj drugi gol, ko mu na križ Emile Smith Rowe z zadetkom ni uspelo doseči čiste povezave.

Brewster in Gallagher sta žogico zadela pred odmorom, a sta gostitelja prišla z novo močjo in v petih minutah v prvem polčasu zmanjšala gol.

Anglija je mislila, da jim je ušlo, ko je Joe Borsik zaobrnil vodstvo Davida Busilga, a iz zadnjega kota Palmer ni zbrisal Spanringa in ga nadomestil s strelom s 16 metrov.

Mladi levi so izgubili prednost, saj se je Slovenija znova spopadla in Taylor Harwood-Belis se je moral v naglici poravnati, ko so gostitelji v 66. minuti prevzeli razburkano igro na sredini.

Toda spet je šlo za kratkotrajno zamudo, zato se je Stoinovic hitro odpravil v kot Nina Zogliela, da bi dokončal nekaj, kar se je v prvem polčasu zdelo neverjetno.

Anglija je v drugem polčasu naredila le malo, a se je dve minuti zatem približala zmagi, ko je Tork prestregel strel Smith Roea.