Ameriška moška košarkarska reprezentanca se bo na olimpijskih igrah v Tokiu 2020 potegovala za zlato – Popular Secrets

Ekipa ZDA nastopa v zlati medalji Olimpijske igre 2020 v Tokiu!

V četrtek (5. avgusta) je ameriška ekipa v polfinalu košarke zmagala proti Avstraliji. V prvem polčasu so ZDA zaostale za 15 točk – napovedujejo, da bi Avstralija lahko zmagala vse. Kljub temu pa so se ZDA v drugi polovici okrepile kot kdaj koli prej.

Igralci superzvezdnikov Kevin Durant In Počitnice v živalskem vrtu Blizu zmage ekipe. Ker se je Avstralija še naprej borila, Devin Booker Ponovno se je boril, v tretji četrtini je dosegel 10 točk. V zadnjih desetih minutah tekme so ZDA povedle z 19 točkami. Močna obramba ekipe je zmagala z zasluženo zmago z rezultatom 97-78.

Tako kot četrtfinale je Durant s 23 točkami na vrhu ZDA premagal zmago. rekel je, »Veliko ljudi v tej ekipi je imelo naravnost in smo bili pripravljeni igrati, ko smo bili stari 15 let [points], Je rekel Bob z močnimi obrazi. Prišli so ven in nas udarili z lepo slamo, zato smo lahko spet vstali in vrnili to prednost.

Kljub porazu gre Avstralija za bron v soboto (7. avgusta) proti Sloveniji. Slovenija je bila v polfinalu na robu zmage, a je na koncu proti Franciji izgubila z 90:89. Ne glede na to je bil boj za bron zmaga sama po sebi, saj je bila to za slovensko košarkarsko reprezentanco prvič na olimpijskih igrah.

Potem ko so ekipo odpeljali na igre, sta Dallas Mavericks in slovenski igralec Luca Tansik Zavračati obrambo še ni pripravljen. Je rekel Tansik, »Ne bomo še odnehali. Še vedno je finale. Zato smo prišli sem. ”