A BOLA – Portugalska zmaga (5-3) ZAE in sanje o kvalifikacijah (nogomet na plaži)

Reprezentanca nogometa na mivki je danes popoldne v drugem krogu medcelinskega pokala v Dubaju premagala Združene arabske emirate s 5:3.

Po dolgočasnem prvem polčasu je gol Bê Martinsa pomagal ekipi do zmage ob polčasu z 1:0. V drugem polčasu je tekma dobila zelo drugačen potek z golovnim dežjem obeh ekip in številnimi pozitivnimi detajli na obeh straneh.

Rúben Brilhante je povečal prednost Portugalske (2-0) in kmalu dosegel vrsto golov z obeh strani: dosegel je dvoboj za ZAE (2-1), Andre Loreno pa je odgovoril Portugalski (3-1). Po tem je Abbas The plošča 3-2, a je Leo Martins ponovno povečal prednost Portugalske (4-2). Pred odmorom je Abbas dvakrat zadel na 4-3 in tako vstopil v drugo polovico tekme.

V tretjem in zadnjem delu tekme je Portugalska kljub temu, da sta se moštvi poskušala izločiti, odigrala zelo taktično igro in si ustvarila najboljšo priložnost za gol. Ob koncu tekme je Bê Martins dvakrat zadel in vzpostavil končnico (5-3).

Na drugi tekmi skupine A, čustveni do zadnje sekunde, je Senegal po preboju premagal Španijo (7-6) in se prebil v zadnjo fazo tekme. S temi rezultati mora Portugalska v zadnji tekmi skupine premagati Španijo, da se uvrsti v izločilni krog. Boj proti Špancem je na sporedu prihodnji četrtek, odločilni dvoboj pa bo odločil, kdo bo prišel s Senegalom (že kvalificiranim) ob napredovanju v naslednjo stopnjo turnirja.

READ  Trgovce pozivajo, naj v znak protesta proti povišanju ne plačujejo računov za elektriko