21-letna angleška reprezentanca je v Sloveniji remizirala z dvema goloma prednosti

Igralec Anglije do 21 let Cole Palmer je zadel, preden si je Slovenija opomogla. (Bradley Collier / BA) (BA Wire)

Anglija do 21 let Strnjeno Slovenija Gostitelji so zaostali z 2:0 in osvojili točko.

Mark Spanring in Dušan Stojinović sta napadla v drugem polčasu, ko so Young Lions v kvalifikacijskem krogu za Euro 2023 izenačili z 2:2.

Zgodnji goli Connor Gallagher In Cole Palmer je postavil ekipo Leeja Carsleyja v popoln nadzor, preden se je v četrtek razšel po premoru.

To je povzetek njihove prijateljske tekme v Mariboru leta 2019, kjer so Young Lions izgubili z 2-2, 2-0, saj je Corsley treniral pod vodstvom Aita Puthroda.

Zdaj se v ponedeljek odpravljajo v Andoro v upanju, da bodo imeli vezista Liverpoola Curtis Jones Get, potem ko zgreši v Celju s trkom.

Toda potem sta bili izpuščeni dve pomembni točki Češka Ugnali so Kosovo z 1:0 in se uvrstili na vrh skupine G, medtem ko je Albanija premagala Andoro z 2:0 in Anglijo potisnila na tretje mesto.

Tveganja za vrnitev Slovenije na stadion Z’dezele je bilo malo, saj je Anglija v prvem polčasu vodila v vodstvu.

Pet minut pozneje je bil Ryan Brewster jasno izključen in ga je potisnil David Jeck, ki je zadel žogo za Kallarja in z 12 metrov našel spodnji kot.

Devet minut pozneje, ko Brewster ni uspel priti do podaje Luke Thomasa, je vezist Manchester Cityja Palmer žogo zakotalil Martinu Durku.

Mladi levi so še naprej prevladovali in ko Emily Smith ni uspela doseči čistega zaostanka z golom zaostanka ob Rowejevem križanju, je Gallagher zasedel drugo mesto.

Brewster in Gallagher sta zadela še pred polčasom, a so gostitelji prišli z novo močjo in pet minut po odmoru dosegli gol.

READ  Ni še konec: upanje za Dragića in srčni Miami še vedno tli

Angleži so mislili, da so pobegnili, ko je Joe Bursick obrnil vožnjo Davida Bosilja, a iz nastalega kota Palmer Spanner namesto tega ni streljal s 16 jardov.

Ker se je Slovenija bolj borila, so Young Lions izgubili prednost in ko je Taylor Harwood-Bellis 66 minut pozneje ujel igro na sredini igrišča Sloppy, so bili prisiljeni v naglici oditi.

Toda spet je bila to kratkotrajna priložnost in Stojinović je takoj odšel v kot Nina Juklja in se je zdelo, da je bil na pol nemogoč povratek.

Anglija je v drugem polčasu naredila malo, a je skoraj ugrabila zmago v dveh minutah do konca, ko je Durk Smith Rowe z sijajnim volejem zadel mimo.